29.4 °C, 3.2 m/s, 41.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaVairums remigrantu ģimeņu kā savu dzīvesvietu izvēlas Jelgavu
Vairums remigrantu ģimeņu kā savu dzīvesvietu izvēlas Jelgavu
20/01/2021

Uz pastāvīgu dzīvi Latvijā, par savu mājvietu izvēloties Zemgali, pērn atgriezušies 158 cilvēki – viņu vidū arī ģimenes ar bērniem –, informē Zemgales Plānošanas reģionā. Lielākais atgriezušos ģimeņu īpatsvars novērojams lielākajās Zemgales pilsētās, tostarp Jelgavā.

Pagājušajā gadā Zemgalē pārsvarā atgriezušās ģimenes ar bērniem un lielākā daļa remigrantu izvēlējušies atgriezties no Lielbritānijas. Kā turpmāko dzīvesvietu vairums izvēlas Jelgavu, Jēkabpili, Dobeli un Bausku, jo šajās pilsētās ir pieejama nepieciešamā infrastruktūra – skolas, bērnudārzi, veikali, sabiedriskais transports, plašākas darba iespējas, kā arī salīdzinoši ērti iespējams nokļūt galvaspilsētā.

 

“Cilvēki, kuri izplānojuši doties ārpus Latvijas, visbiežāk dodas prom, lai gūtu peļņu savas ģimenes vajadzībām. Vilinājums ir milzīgs – labs atalgojums, iespēja apgūt jaunu valodu, apskatīt svešu valsti un iepazīt jaunu kultūru. Taču ir jārēķinās ar sekām, ko rada dzīve ārzemēs – bieži vien prombūtnē no ģimenes un draugiem rodas ilgas pēc mājām un pierastās sabiedrības. Lai atgrieztos Latvijā, svarīgi ir tieši pirmie soļi, kuri ietver dokumentu nokārtošanu mītnes zemē. Sākumā ir grūti iztēloties un plānot to, kā būtu atgriezties Latvijā. Iesaku mēģināt iedvesmoties no kāda cita, kurš jau ir atgriezies Latvijā, un sazināties ar remigrācijas koordinatoru,” stāsta Zemgales plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Anete Spalviņa. Aizvadītā gada laikā speciāliste sagatavojusi vairāk nekā 400 individuālos piedāvājumus potenciālajiem remigrantiem.

 

Jāpiebilst, ka šī gada 1. jūlijā stāsies spēkā grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā, un Latvijas valstspiederīgie, kuri dzīvo ārvalstī, papildus savai dzīvesvietas adresei varēs norādīt arī adresi Latvijā, kas atvieglos un paātrinās viņu iekļaušanos Latvijas darba tirgū, sabiedrībā un piekļuvi sabiedriskajiem pakalpojumiem, tai skaitā savlaicīgai bērnu reģistrācijai bērnudārzā vai skolā jau pirms remigrācijas.

 

Vairāk informācijas var saņemt, sazinoties ar A.Spalviņu pa e-pastu: anete.spalvina@zpr.gov.lv vai tālruni +371 22338666.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Zemgales Plānošanas reģions