26.5 °C, 2.2 m/s, 49 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaVakcināciju pret Covid-19 sociālās aprūpes centrā “Jelgava” sāks nākamnedēļ
Vakcināciju pret Covid-19 sociālās aprūpes centrā “Jelgava” sāks nākamnedēļ
11/02/2021

Šonedēļ Latvijā sākta sociālās aprūpes centru darbinieku un klientu vakcinācija pret Covid-19. Plānots, ka daļa valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” filiāles “Jelgava” klienti un darbinieki pirmo vakcīnu saņems nākamnedēļ. Filiāles vadītāja Iveta Purne norāda, ka ir pasūtītas pirmās 30 vakcīnas un to potēšanu iestādē nodrošinās SIA “Jelgavas poliklīnika” mediķi.

I.Purne stāsta, ka filiāle ir izpildījusi “mājasdarbu” – apzinājusi klientus un darbiniekus, kuri vēlas vakcinēties pret Covid-19, un izveidojusi reģistru, pēc kā vadīsies, organizējot vakcinēšanu. “Šobrīd mūsu iestādei ir piešķirtas 30 “AstraZeneca” vakcīnas, un to potēšana plānota nākamnedēļ. Par šo procesu ir atbildīga Jelgavas poliklīnika. Cilvēkus esam apzinājuši, telpas sagatavojuši un nu gaidām, kad varēs sākt vakcinēšanu,” tā I.Purne.  Tai šobrīd pieteikušies lielākā daļa klientu – 140 no 191 –, taču viņa pieļauj, ka, tiklīdz vakcinēšanas process iestādē sāksies, viedoklis mainīsies arī tiem klientiem, kuri vēl šaubās.

 

Vakcīnai reģistrējušies arī darbinieki. “Pēc Covid-19 uzliesmojuma iestādē aizvadītā gada novembrī un decembrī, lielākā daļa mūsu klientu un darbinieku jau ir izslimojuši Covid-19, taču daļai šobrīd vēl nav pagājuši trīs mēneši kopš saslimšanas, līdz ar to šīm personām nerekomendē vakcinēties. Iestādē ir vairāk nekā 100 darbinieku, un vairāk puse Covid-19 ir izslimojuši. Ir arī tādi darbinieki, kuri slimoja pavisam nesen un šobrīd atveseļojas. Tiem darbiniekiem un klientiem, kuri nav slimojuši ar Covid-19, rekomendējām vakcinēties pirmajiem,” stāsta iestādes vadītāja.

 

Šobrīd iestādē saslimšana ar Covid-19 nav konstatēta ne klientu, ne darbinieku vidū. Iestādes vadītāja atklāj: lai kontrolētu situāciju saistībā ar saslimstību un izvairītos no vīrusa izplatības iestādē, darbiniekiem divas trīs reizes nedēļā tiek veikts eksprestests ar siekalu paraugu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē