11.8 °C, 4.8 m/s, 82 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaValdekas parks papildināts ar astoņām šamota skulptūrām
Valdekas parks papildināts ar astoņām šamota skulptūrām
30/06/2023

Šonedēļ uz Valdekas parka atpūtas zonu no Pasta salas pārvestas šamota skulptūras. Parks papildināts ar astoņām skulptūrām, kas diennakts tumšajā laikā tiek izgaismotas.

Valdekas parkā izvietotas pagājušajā gadā šamota skulptūru simpozijā tapušās skulptūras “Madonna”, “Totēms”, “Trusīt, bēdz” un “Uguns burtniecība”, kā arī šovasar simpozijā tapušās skulptūras – “Tango”, “Sadziedam(i) trīs māsiņas”, “Satikšanās zem jumta” un “Kopā”.

Skulptūras izvietotas uz dažāda augstuma monolītiem pamatiem un diennakts tumšajā laikā tās tiek izgaismotas no iekšpuses.

Jāpiebilst, ka esošo atpūtas zonu Valdekas parkā izmanto gan gājēji, gan velosipēdisti. Tur ir izvietoti soliņi atpūtai un cauri parkam ved velosipēdistu ceļš.

2013. gadā Jelgavā tika aizsākta jauna tradīcija –šamota skulptūru simpozijs. Ik gadu simpozija laikā top trīs četras jaunas skulptūras, kuras līdz šim tika izvietotas Šamota skulptūru parkā Pasta salā. Ņemot vērā to, ka šamota skulptūru parks Pasta salā ir pabeigts, jaunās skulptūras tiks izvietotas jaunā šamota skulptūru parkā, kas tiek veidots Valdekas parkā. Jāpiebilst, ka Pasta salas šamota skulptūru parkā Lielupes krastā ir apskatāmas 24 skulptūras.