23.6 °C, 3 m/s, 76.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaValdekas pils parku papildina jaunas dobes
Valdekas pils parku papildina jaunas dobes
18/08/2020

18. augustā parkā pie Valdekas pils norisinājās LLU Vides un būvzinātņu fakultātes Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras rīkota talka, papildinot teritoriju ar piecām jaunām ziemciešu dobēm. Dārza darbos vienas pēcpusdienas garumā iesaistījās fakultātes personāls, kā arī brīvprātīgie.

Katedras kolektīvs saņēmis lielu skaitu dažādu ziemciešu sugu stādu, kas izvietoti piecās dobēs parka teritorijā. Stādi ir labā stāvoklī, un pilnīgu to ziedēšanu varēs novērtēt nākamgad. “Jau sen gribējām parku papildināt ar augiem, lai šeit nav koki vien un vide top sakoptāka. Mums tika piedāvāta iespēja izglābt augus, kas citādi būtu gājuši bojā remontdarbos, ko, protams, izmantojām. Šādas dobes pirms tam te nebija, tika speciāli frēzēta zeme, mēs salaistījām augus, tos sastādījām zemē un drīz darbi tiks noslēgti,” atklāj katedras laboratorijas vadītāja Aiga Spāģe, turpinot: “Doma par iekārtotu teritoriju mums bija jau sen, bet šis parks ir visiem atvērts, līdz ar to ieguldīt tajā līdzekļus nav prioritāte. Šī ir pirmā reize, kad parku varam papildināt ar šādu ziedojumu palīdzību, bet līdzīgā veidā stādus esam saņēmuši lielās dobes Valdekas pils priekšā papildināšanai.” Lielā dobe pie vēsturiskās ēkas atrodas jau trīs gadus un tā veidota kādreizējā pils saimnieka barona Kristofa fon der Rekes dzimtas ģerboņa formā.

 

Lai dobju iekārtošana ritētu raitāk, stādu darbos talkā nākuši palīgi, tostarp brīvprātīgā Vita Jansone. Viņa atklāj, ka piedalīties motivējusi iespēja palīdzēt, tādējādi labāk iepazīstot Jelgavu, kur nesen pārcēlusies: “Likās ļoti interesanti, ka notiek šāda brīvprātīgo akcija, kur var padarīt kādu vietu skaistāku un reizē iepazīt Jelgavu. Nesen pārcēlos šeit un tveru dažādas iespējas iepazīties ar pilsētu, piemēram, piedaloties laivu braucienos vai dažādās akcijās. Esmu beigusi Bulduru Dārzkopības vidusskolu, augu valsts man ir labi pazīstama, līdz ar to ļoti jauki, ka varu parosīties darbos, kas man ir tuvi.”

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē