17.5 °C, 1.4 m/s, 96.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaValdībai pieprasa nekavējoties atjaunot VUGD Elejas posteņa darbu
Valdībai pieprasa nekavējoties atjaunot VUGD Elejas posteņa darbu
03/11/2022

Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisija nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam un iekšlietu ministram Kristapam Eklonam, pieprasot nekavējoties atjaunot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Elejas posteņa darbu.

1. novembrī tika sasaukta Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas sēde – pēc tam, kad VUGD 20. oktobrī paziņoja, ka nodarbināto trūkuma dēļ uz laiku apturēs atsevišķu posteņu, tai skaitā Zemgales reģiona pārvaldes Elejas posteņa, darbību.

 

“Lai nepieļautu ugunsdzēsības un arī civilās aizsardzības sistēmas kapacitātes samazināšanos Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada sadarbības teritorijā, pieprasām nekavējoties rast risinājumu un novērst Elejas posteņa, kā arī citu Latvijas VUGD posteņu darbības apturēšanu. Elejas un tās apkārtnes iedzīvotāji nedrīkst kļūt par situācijas ķīlniekiem, kuru teritorijā netiks nodrošināti pilnvērtīgi ugunsdzēsības un glābšanas darbi. Turklāt jāuzsver, ka Elejā atrodas valsts nozīmes paaugstinātas bīstamības objekts – lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “LATRAPS”.

 

VUGD misija ir nodrošināt savlaicīgu un kvalitatīvu ugunsgrēku dzēšanu, glābšanas darbu veikšanu un valsts ugunsdrošības uzraudzību, lai paaugstinātu iedzīvotāju drošības līmeni ugunsdrošības, cilvēkdrošības un civilās aizsardzības jomā. Slēdzot VUGD Elejas posteni, novirzot Elejas un apkārtnes apkalpošanu VUGD Jelgavas daļai, kas atrodas apmēram 30 kilometru no Elejas, iedzīvotāju drošība tiek samazināta un civilās aizsardzības joma vājināta, tāpēc Elejas posteņa normāls darba režīms ir jāatjauno nekavējoties,” teikts vēstulē, uzsverot: “Ja minētā situācija netiks atrisināta, tiks pieļauta ugunsdzēsības un arī civilās aizsardzības sistēmas kapacitātes samazināšanās. Tas būtiski kavēs Latvijas civilās aizsardzības un militāro spēju attīstību, kas šodienas ģeopolitiskajā situācijā nav pieļaujams.”

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē