18.7 °C, 5.8 m/s, 83.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmeValsts policija atgādina par velodrošību!
Valsts policija atgādina par velodrošību!
30/03/2021

Riteņbraucēju aktivitāte ar katru dienu palielinās, jo šī brīža laikapstākļi ir atbilstoši un labvēlīgi velosezonai. Tādēļ Valsts policija aicina ne tikai autobraucējus un gājējus būt vērīgiem, bet arī pašus velosipēdistus būt uzmanīgiem un parūpēties par savu un apkārtējo drošību, piedaloties ceļu satiksmē.

Piedaloties satiksmē ar velosipēdu, ir jāparūpējas par savu drošību – galvā jābūt uzliktai ķiverei un pareizi jāaprīko velosipēds ar gaismu atstarojošiem elementiem. Diennakts tumšajā laikā ir jāparūpējas, lai arī apkārtējie satiksmes dalībnieki redz ne tikai velosipēdu, bet arī pašu braucēju – mugurā jābūt gaismu atstarojošai vestei vai apģērbam ar labi redzamiem gaismu atstarojošiem elementiem. Šogad līdz 28. martam fiksēti jau 46 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti riteņbraucēji, šajos negadījumos cietuši 29, bet bojā gājis viens velosipēdists. Taču pērn kopumā bijuši 902 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti velosipēdisti, tajos cietuši 589, bet bojā gājuši 15 velosipēdisti.

 

Policija vērš uzmanību, ka gan riteņbraucējam, gan autovadītājam ir jāievēro drošs intervāls un distance vienam no otra. Velosipēdistam ir jāpārvietojas pēc iespējas tuvāk brauktuves labajai malai un, ja satiksmē pārvietojas vairāki riteņbraucēji, tad tiem ir jābrauc vienam aiz otra, nevis blakus! Velosipēdistam ir jāatceras, ka braucot pa gājēju ceļu vai ietvi, priekšroka ir gājējam – tātad velosipēdu vadītājiem jāizvēlas tāds braukšanas ātrums, lai netiktu apdraudēti vai traucēti gājēji un, ja nepieciešams, jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu.

 

Būtiski arī parūpēties par sava velosipēda drošību – lai nenokļūtu nepatīkamā situācijā un braucamrīks nenonāktu zagļa rokās, ir jāievēro vairāki drošības ieteikumi: velosipēds jāpieslēdz ar kvalitatīvu drošības saslēgu, ja iespējams tas jānovieto videonovērošanas kameru tuvumā, uz velosipēda vai tā groziņā nedrīkst atstāt vērtīgas mantas un velosipēds jāpieslēdz pie droša statīva!

Tāpat Valsts policija iesaka, pērkot jaunu velosipēdu, reģistrēt to Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD), kas var būtiski palīdzēt policijas darbā, lai nozagšanas vai nozaudēšanas gadījumā atdotu velosipēdu tā likumīgajam īpašniekam. Par velosipēda reģistrācijas iespējām var uzzināt CSDD mājaslapā ŠEIT.

 

Ko svarīgi zināt velosipēda vadītājam pirms dodas ceļā, skatieties ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Valsts policija