18.1 °C, 2.9 m/s, 85.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaValsts policija jelgavniekam par mājsēdes neievērošanu divu dienu laikā piemērojusi 50, 1000 un 1500 eiro sodu
Valsts policija jelgavniekam par mājsēdes neievērošanu divu dienu laikā piemērojusi 50, 1000 un 1500 eiro sodu
05/01/2021

Laika posmā no 30. decembra līdz 4. janvārim Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) apkalpojamā teritorijā brīvdienu mājsēdes kontroles pasākumu laikā, tostarp Jelgavā, tika pārbaudītas 4026 personas. Par noteiktā pārvietošanās aizlieguma laikposmā no pulksten 22 līdz 5 neievērošanu tika uzsākti 568 administratīvā pārkāpuma procesi, tostarp 79 Jelgavā, kā arī doti 899 preventīvi norādījumi. Kādam vīrietim mūsu pilsētā divu dienu laikā par mājsēdes neievērošanu tika piemēroti pat trīs sodi – 50, 1000 un 1500 eiro apmērā.

Valsts policijas pārstāve Dace Kalniņa informē, ka VP ZRP Jelgavas iecirkņa apkalpojamā teritorijā par mājsēdes ierobežojumu neievērošanu tika uzsākti 79 administratīvā pārkāpuma procesi. Visvairāk – 19 iedzīvotājiem – tika piemērots 100 eiro liels naudas sods, bet sodu apjoma ziņā lielākie piemēroti pieciem iedzīvotājiem: diviem – 800 eiro, trim – 1000 eiro un vienam (trešais sods) – 1500 eiro. Lielākie sodi tika piemēroti iedzīvotājiem par apzinātu un klaju noteikumu pārkāpšanu, kā arī bravūrīgas un konfliktējošas uzvedības dēļ.

 

Piemēram, 2. janvāra naktī Jelgavā Rīgas ielā likumsargi apturēja 1972. gadā dzimušu vīrieti, kurš brauca ar velosipēdu. Pārbaudes laikā tika noskaidrots, ka viņš ir alkohola reibumā un atrodas ārpus savas dzīvesvietas bez aizpildīta apliecinājuma. Tā kā vīrietis izturējās izaicinoši, nekaunīgi un konfliktēja, likumsargi viņam piemēroja 1000 eiro lielu naudas sodu, kā arī papildus uzsāka vēl vienu administratīvā pārkāpuma procesu par braukšanu ar velosipēdu, esot alkohola reibumā. Savukārt vienam jelgavniekam – 1985. gadā dzimušam vīrietim – divu dienu laikā par pārvietošanās aizlieguma neievērošanu tika piemēroti trīs sodi – 50, 1000 un 1500 eiro apmērā.  

 

“Daudzi iedzīvotāji mēģināja rast dažādas iespējas, kā neievērot noteiktos pārvietošanās vai pulcēšanās ierobežojumus. No kopumā pārbaudītajām 4026 personām aizpildītus apliecinājumus par dzīvesvietas atstāšanas iemeslu neatliekamas un pamatotas situācijas gadījumā uzrādīja 1823 iedzīvotāji, savukārt 899 personām saistībā ar brīvdienu mājsēdē noteikto ierobežojumu neievērošanu tika doti preventīvi norādījumi,” stāsta D.Kalniņa, piebilstot, ka kontroles pasākumu laikā tika reģistrēti 50 notikumi, kas nebija saistīti ar Ministru kabineta rīkojumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, kā arī konstatēti vēl 97 pārkāpumi, kuros policisti lems par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu.    

 

Zemgalē brīvdienu mājsēdes kontroles pasākumos pavisam kopā tika iesaistītas 802 Valsts policijas amatpersonas, kuras pildīja savus pienākumus ciešā sadarbībā ar 148 pašvaldību policistiem, 5 Valsts robežsardzes un 340 Zemessardzes darbiniekiem. Kontroles pasākumu nodrošināšanā tika izmantoti 378 Valsts policijas, 73 pašvaldību policiju, viens Zemessardzes un četri Valsts robežsardzes transportlīdzekļi.

 

Valsts policija atgādina, ka arī šīs nedēļas nogalē no 8. līdz 10. janvārim ir noteikta mājsēde, kuras laikā sadarbībā ar pašvaldību policiju, Valsts robežsardzi un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tai skaitā Zemessardzi pastiprināti uzraudzīs, vai tiek ievērotas ārkārtējās situācijas noteiktās drošības prasības. Jāsaprot, ka šīs prasības ir nepieciešamas vīrusa izplatības mazināšanai un sabiedrības veselības labad.

 

 

Foto: facebook.com/ Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē