25.7 °C, 2.7 m/s, 73 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaValsts policija komandantstundā aiztur četrus šoferus reibumā
Valsts policija komandantstundā aiztur četrus šoferus reibumā
01/02/2021

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) apkalpojamā teritorijā, tostarp Jelgavā, komandantstundas kontroles pasākumu laikā pārbaudītas 1658 personas. Par neatrašanos savā dzīvesvietā laikā no pulksten 22 līdz 5 Jelgavas iecirknī uzsākti 24 administratīvā pārkāpuma procesi, piemērojot naudas sodus no 10 līdz 100 eiro. Jelgavas iecirkņa policisti komandantstundā aizturējušo arī četrus autovadītājus, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā, turklāt vienam no viņiem nemaz nebija likuma kārtībā iegūta transportlīdzekļa vadīšanas apliecība.

VP ZRP pārstāve Dace Kalniņa informē, ka Jelgavas iecirkņa apkalpojamā teritorijā par ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu pārkāpumiem aizvadītās nedēļas nogalē ir uzsākti 24 administratīvā pārkāpuma procesi. No 29. līdz 31. janvārim četri autovadītāji ne tikai pārkāpuši aizliegumu pārvietoties no pulksten 22 līdz 5, bet arī pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā. Trīs gadījumos policisti uzsāka administratīvā pārkāpuma procesus, bet vienā gadījumā – kriminālprocesu, jo 31. janvārī pulksten 3.25 Jelgavas novada Kalnciema pagastā tika konstatēts, ka 1981. gadā dzimis vīrietis bija sēdies pie stūres ne tikai būdams alkohola reibumā, bet arī bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

 

Pavisam kopā Zemgales reģionā par noteiktā pārvietošanās aizlieguma laika posmā no pulksten 22 līdz 5 neievērošanu uzsākti 119 administratīvā pārkāpuma procesi, kā arī doti 129 preventīvi norādījumi, nepiemērojot sodu. Zemgalē kontroles pasākumos pavisam kopā iesaistītas 210 Valsts policijas amatpersonas, kuras pildīja savus pienākumus ciešā sadarbībā ar 31 Zemessardzes un 95 pašvaldību policiju darbiniekiem.

 

Aizpildītus pašapliecinājumus par dzīvesvietas atstāšanas iemeslu neatliekamas un pamatotas situācijas gadījumā uzrādīja 1259 iedzīvotāji. Tāpat tika sagatavoti 13 ziņojumi par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu, kā arī tika reģistrēti 118 notikumi, kas nebija saistīti ar Ministru kabineta rīkojumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē