21.4 °C, 1.1 m/s, 76.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaValsts policijas Jelgavas iecirknī uzsākti 50 administratīvā pārkāpuma procesi par ierobežojumu neievērošanu
Valsts policijas Jelgavas iecirknī uzsākti 50 administratīvā pārkāpuma procesi par ierobežojumu neievērošanu
11/01/2021

Laika posmā no 8. līdz 10. janvārim Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) apkalpojamā teritorijā brīvdienu komandantstundas kontroles pasākumu laikā tika pārbaudītas 2361 persona. Par noteiktā pārvietošanās aizlieguma laikposmā no pulksten 22 līdz 5 neievērošanu kopumā uzsākti 258 administratīvā pārkāpuma procesi, tostarp 50 Jelgavas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā, kā arī doti 362 preventīvi norādījumi.

Valsts policijas pārstāve Dace Kalniņa informē, ka Jelgavas iecirkņa apkalpojamā teritorijā par ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu neievērošanu brīvdienās uzsākti 50 administratīvā pārkāpuma procesi. Lielākie sodi – 100 un 200 eiro apmērā – tika piemēroti iedzīvotājiem par apzinātu un klaju ierobežojumu pārkāpšanu, pārējie sodi bija mazāki par 100 eiro. Piemēram, 8. janvārī Jelgavā Vaļņu ielā kāds 1969. gadā dzimis vīrietis pulksten 23.40 atradās ārpus savas dzīvesvietas bez attaisnojoša iemesla, un viņam tika piemērots naudas sods 200 eiro.

 

VP ZRP informē, ka aizpildītus apliecinājumus par dzīvesvietas atstāšanas iemeslu neatliekamas un pamatotas situācijas gadījumā Zemgalē kontrolēs kopā uzrādīja 2006 iedzīvotāji, savukārt 362 personām saistībā ar brīvdienu komandantstundas noteikto ierobežojumu neievērošanu tika doti preventīvi norādījumi. Tāpat tika sagatavoti 20 ziņojumi par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu, kā arī tika reģistrēti 39 notikumi, kas nebija saistīti ar ierobežojumu pārkāpumiem ārkārtējās situācijas laikā.

 

Zemgalē brīvdienu komandantstundas kontroles pasākumos pavisam kopā tika iesaistītas 320 Valsts policijas amatpersonas, kuras pildīja savus pienākumus ciešā sadarbībā ar 69 pašvaldību policiju, diviem Valsts robežsardzes un 118 Zemessardzes darbiniekiem. Kontroles pasākumu nodrošināšanā tika izmantoti 153 Valsts policijas, 34 pašvaldību policiju un divi Valsts robežsardzes transportlīdzekļi.

 

Valsts policija atgādina, ka arī šajā nedēļas nogalē no 15. līdz 17. janvārim ir noteikta komandantstunda, kuras laikā sadarbībā ar pašvaldību policiju, Valsts robežsardzi un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tai skaitā Zemessardzi, pastiprināti uzraudzīs, vai tiek ievērotas ārkārtējās situācijas laikā noteiktās drošības prasības. Jāsaprot, ka šīs prasības ir nepieciešamas vīrusa izplatības mazināšanai un sabiedrības veselības labad.

 

 

Foto: facebook.com/ Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē