26.9 °C, 2.3 m/s, 60.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaValsts policijas Reaģēšanas nodaļa sākusi darbu bijušajā CSDD ēkā Satiksmes ielā 2A
Valsts policijas Reaģēšanas nodaļa sākusi darbu bijušajā CSDD ēkā Satiksmes ielā 2A
01/12/2022

Ceturtdien, 1. decembrī, darbu bijušajās Ceļu satiksmes drošības direkcijas telpās Satiksmes ielā 2A uzsākusi Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļa. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem, ja nepieciešama Valsts policijas palīdzība, piemēram, lai iesniegtu iesniegumu, ir jāvēršas Satiksmes ielā 2A, nevis Pētera ielā 5. Turklāt Reaģēšanas nodaļa Satiksmes ielā 2A strādā diennakts režīmā. Tāpat ar Valsts policiju var sazināties, zvanot uz Operatīvās vadības nodaļu pa diennakts tālruni 110.

Lai paaugstinātu VP efektivitāti un kapacitāti, sabiedrībai nodrošinot kvalitatīvu drošības pakalpojumu, policija turpina darbu pie strukturālajām pārmaiņām. No 1. decembra pēc jauna modeļa darbu turpina VP Zemgales reģiona pārvalde. Reformas redzamākā daļa skar Zemgales reģiona pārvaldes iecirkņus, proti, ierasto sešu iecirkņu vietā ir izveidoti trīs – Rietumzemgales, Austrumzemgales un Dienvidzemgales iecirknis. Dienvidzemgales iecirknī ietilpst Bauskas un Jelgavas iecirknis.

 

No 1. decembra Satiksmes ielā 2A darbu sāk VP Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļa – uz to pārcēlušies VP darbinieki, kuri ikdienā dodas uz izsaukumiem, tostarp noziedzīgiem nodarījumiem, ģimenes konfliktiem, ceļu satiksmes negadījumiem. Tas nozīmē, ka turpmāk iedzīvotāji iesniegumu VP klātienē var iesniegt šajā ēkā. Reaģēšanas nodaļa Satiksmes ielā 2A strādā diennakts režīmā. Steidzamos gadījumos ar policiju var sazināties un izsaukt uz notikuma vietu, zvanot Operatīvās vadības centram pa diennakts tālruni 110.

 

Jāpiebilst, ka strukturālās pārmaiņas skar tieši pārvaldes darba organizāciju, nemazinot policistu skaitu. VP uzsver: tiek mainīts policijas darbības princips, lai iestādes pakalpojumi kļūtu iedzīvotājiem pieejamāki, efektīvāk organizējot policijas rīcībā esošos resursus. Sešu iecirkņu vietā tiek izveidoti trīs: Dienvidzemgales iecirknī apvienots Jelgavas un Bauskas iecirknis, Rietumzemgales iecirknī – Dobeles un Tukuma iecirknis, bet Austrumzemgales iecirknī – Jēkabpils un Aizkraukles iecirknis. Dienvidzemgales iecirknī izveidotas trīs struktūras – Reaģēšanas nodaļa, Izmeklēšanas nodaļa un Prevencijas nodaļa. Par VP Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa priekšnieci iecelta Dana Landsberga.

 

Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļā izveidotas 10 reaģēšanas grupas, no kurām tieši Jelgavā strādā sešas, un katrā grupā ir 12 policisti un viens galvenais vecākais inspektors. “Katru dienu strādā 1–2 grupas, kas apkalpo izsaukumus. Katrā no šīm grupām ir speciālisti, kas specializējušies konkrētā jomā, piemēram, ceļu satiksmes negadījumu noformēšanā, noziedzīgu nodarījumu situācijās, lai mēs spētu efektīvi reaģēt,” stāsta Reaģēšanas nodaļas vadītājs Māris Trēde. VP, līdzīgi kā neatliekamajā palīdzībā, ir izveidota Operatīvās vadības nodaļa, kas uz konkrēto izsaukumu norīko VP ekipāžu, kura tobrīd ir tuvāk, un tas paātrinās reaģēšanas laiku uz izsaukumu. Jāpiebilst, ka strukturālā reforma paredz policistu dežurēšanu pilsētā, lai ātrāk nokļūtu negadījuma vietā.

 

Šobrīd telpu pielāgošana VP darbam notiek arī Zemgales Darījumu centrā Atmodas ielā 19 Jelgavā un Akadēmijas ielā 3, bijušajās “SEB bankas” telpās, lai līdz 1. janvārim pilnībā atbrīvotu telpas Pētera ielā 5.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē