-3.2 °C, 3.4 m/s, 93 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiValsts prezidents atklās Lielo talku Jelgavā
Valsts prezidents atklās Lielo talku Jelgavā
16/04/2009

Sestdien, 18.aprīlī, Lielās talkas patrons Valsts prezidents Valdis Zatlers un Lilita Zatleres kundze kopā ar Jelgavas 1.sanatorijas internātpamatskolas skolēniem piedalīsies Vislatvijas talkā, sakopjot skolai līdzās esošo nelielo parku.

Talka Pasta salā

Talka Pasta salā

Sestdien, 18.aprīlī, Lielās talkas patrons Valsts prezidents Valdis Zatlers un Lilita Zatleres kundze kopā ar Jelgavas 1.sanatorijas internātpamatskolas skolēniem piedalīsies Vislatvijas talkā, sakopjot skolai līdzās esošo nelielo parku.

Ar spēkavīra Raimondam Bergmaņa organizētajām fiziskajām aktivitātēm tiks dots starts šāgada Lielajai talkai visā valsts teritorijā.
Talciniekiem plānots iztīrīt šo skolai blakus esošo teritoriju no krūmiem, retināt kokus un grābt pērnās lapas, kā arī savākt atkritumus.
Kādreiz nelielais parks, kurā aug retu sugu koki, bija iecienīta atpūtas vieta. Gadu gaitā teritorija ir aizaugusi ar krūmiem un piedrazota. Apkārtnes iedzīvotāji talkas organizatoriem izteica iniciatīvu sakopt parku, un šim aicinājumam pievienojās internātskolas audzēkņi, pedagogi un Valsts prezidents ar kundzi.

Pēc talkas pulksten 13.00 Valsts prezidents Valdis Zatlers kopā ar Jelgavas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu pie Jelgavas pilsētas kultūras nama pateiksies visiem Latvijas talciniekiem par dalību Latvijas vides sakopšanā.

Jelgavnieki ir aktīvi Lielās talkas atbalstītāji. Savu dalību tajā pieteikuši vairāk kā 1000 dalībnieku un plānots sakopt vairāk kā 30 Jelgavas vietu. Lielās talkas sākums pulksten 10.00, kad talcinieki atrodas izvēlētajā talkas vietā un sāk darbu.

Individuālie talcinieki, kas vēl nav pieteikušies, bet vēlas piedalīties Lielajā talkā, tiks reģistrēti 18.aprīlī no pulksten 9.45 pie pilsētas kultūras nama. Talciniekiem tiks izsniegti darba cimdi un maisi atkritumu savākšanai, kā arī norādītas talkošanas vietas.

Spodrības mēneša laikā no 15.aprīļa līdz 15.maijam iedzīvotāji var pieteikt savas talku vietas. Tas nepieciešams, lai pašvaldība varētu nodrošināt savākto atkritumu izvešanu.
Iedzīvotāji arī tiek aicināti ziņot par piegružotām vietām pilsētā. Kontaktpersona Zane Ķince, tālrunis 63023518, 29479994, e-pasts: .

Jau otro gadu Valsts prezidents Valdis Zatlers ir Lielās talkas patrons. Pagājušajā gadā viņš kopā ar ģimeni, olimpiešiem un pagasta iedzīvotājiem piedalījās talkā Lapmežciemā.

Pirmā Lielā talka notika 2008.gada 13.septembrī, un tās laikā ap 50 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju sakopa 512 talkas vietas 364 pašvaldību teritorijās. Organizatoru un poligonu aplēses liecina, ka talkas laikā tika savākti vairāk nekā 260 tūkstoši maisu ar atkritumiem.

Šogad, pateicoties organizatoru aizrautībai, talka notiks ne tikai Latvijā, bet vienlaicīgi arī pārējās Baltijas valstīs, Polijā un Sanktpēterburgas apgabalā.

Lielo talku Latvijā organizē projekts Pēdas, Latvijas Pašvaldību savienība un domubiedru grupa Tīriem mežiem sadarbībā ar Latvijas Valsts prezidenta kanceleju, Valsts kanceleju, Vides ministriju, Latvijas Valsts mežiem, Latvijas Valsts ceļiem, Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociāciju un citiem partneriem.

Informācija sagatavota
Jelgavas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību sektorā