18.7 °C, 2.4 m/s, 79.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiValsts svētku ieskaņās pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi
Valsts svētku ieskaņās pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi
18/11/2018

Šis gads mūsu valstij ir īpašs, kad visi kopā atzīmējam neatkarības

simtgadi, godinot tradīcijas, vērtības, valstiskumu un cilvēkus, kas cīnījušies un nesuši Latvijas vārdu pasaulē. Jelgavai ir, ar ko lepoties. Sakot paldies par ieguldījumu pilsētas attīstībā, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas priekšvakarā tika pasniegti augstākie apbalvojumi “Goda zīme” un “Goda raksts”.

Mūsu lielākā bagātība ir cilvēki – jelgavnieki, kas ar savu darbu nes pilsētas vārdu plašajā pasaulē. Jelgava lepojas ar izciliem uzņēmējiem, veselības aprūpes darbiniekiem, pedagogiem, sportistiem, mūziķiem un sabiedriskā darba veicējiem. Šis ir divdesmitais gads, kad Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja svinīgajā pieņemšanā pasniegti augstākie apbalvojumi. Lai saglabātu Jelgavas heraldisko mantojumu un uzsvērtu pilsētas nozīmi Latvijas kultūrvēstures kopainā, apbalvojumiem ir jauns dizains, kurā iekļauts Jelgavas pilsētas lielais ģerbonis.

 

“Goda zīme” piešķirta mūzikas grupai “Prāta Vētra” par augstu profesionālo meistarību un Jelgavas pilsētas vārda popularizēšanu; folkloras kopas “Dimzēns” vadītājai Veltai Lejai par augstu profesionālo meistarību, ieguldījumu latviešu tautas tradīciju kopšanā un Jelgavas pilsētas vārda popularizēšanu; tautas daiļamatu meistarei Ausmai Spalviņai par latviešu tautas tradīciju saglabāšanu, Jelgavas kultūras dzīves bagātināšanu un aktīvu radošu darbību; zvērinātam advokātam Ilmāram Cīrulim par aktīvu sabiedrisko darbību un taisnīguma stiprināšanu Jelgavas pilsētā; Jelgavas diecēzes bīskapam Edvardam Pavlovskim par mūža ieguldījumu Jelgavas pilsētas attīstībā un aktīvu sabiedrisko darbību; bijušajam Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona komandierim, pulkvežleitnantam Ilmāram Džeņevam par aktīvu sabiedrisko darbību un ieguldījumu Jelgavas iedzīvotāju drošībā un aizsardzībā; “NP Properties” valdes priekšsēdētājai Elitai Moisejai par ieguldījumu uzņēmējdarbības attīstībā, jaunu darbavietu radīšanu un atbalstu sabiedriskajām aktivitātēm Jelgavā; šķēpmetējam Jānim Lūsim par augstu profesionālo meistarību, izciliem sasniegumiem un Jelgavas pilsētas vārda popularizēšanu.

 

Savukārt „Goda rakstu” piešķīra SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas vadītājai Oksanai Slobodjanai par augstu profesionālo meistarību un ieguldījumu Jelgavas pilsētas iedzīvotāju veselības aprūpē; bijušai SIA “Jelgavas ūdens” darbiniecei Irēnai Čivželei par mūža ieguldījumu un godprātīgu darbu Jelgavas pilsētas ūdenssaimniecības nozares attīstībā; arhitektam Modrim Liepam par augstu profesionālo meistarību un ieguldījumu Jelgavas pilsētvidē; Jelgavas 4.vidusskolas skolotājai Sanitai Baltiņai par ieguldījumu jaunatnes izglītošanā un patriotisma audzināšanā Jelgavā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē