17 °C, 1.1 m/s, 88.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaVar saņemt atbalstu projektiem Covid-19 radīto seku mazināšanai jauniešu vidū
Var saņemt atbalstu projektiem Covid-19 radīto seku mazināšanai jauniešu vidū
28/04/2021

Lai palīdzētu jauniešiem pārvarēt Covid-19 pandēmijas radītās sekas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) īsteno Izglītības un zinātnes ministrijas un JSPA izstrādātu īpašu atbalsta programmu Latvijas pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām (NVO), kas strādā ar jauniešiem. Projektu pieteikumus finansējuma saņemšanai var iesniegt līdz 2021. gada 24. maijam (ieskaitot), bet apstiprinātos projektus īstenot no 1. jūlija līdz 2021. gada beigām, sniedzot atbalstu jauniešiem.

Kā informē JSPA, projektu konkursā kopējais pieejamais finansējums ir 430 000 eiro, savukārt vienam projektam maksimāli pieejamais finansējuma apmērs ir 10 000 eiro. Kopumā plānots atbalstīt vairāk nekā 40 projektus, kurus aicinātas īstenot Latvijas novadu vai pilsētu pašvaldības, pašvaldību iestādes un nevalstiskās organizācijas (biedrības un nodibinājumi), kas ir iesaistītas darbā ar jaunatni.

 

Programmas mērķis ir nodrošināt atbalsta pasākumus jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem Covid-19 pandēmijas seku mazināšanai, veicināt jaunu zināšanu un prasmju apguvi, sagatavot jauniešus turpmākajām mācībām un darba tirgum, kā arī stiprināt savstarpējo atbalstu un viņu piederības sajūtu vietējai kopienai. Tāpat būtiski ir sniegt iespēju socializēties un kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, nodrošināt jauniešiem iespēju saņemt individuālu atbalstu ārpusskolas laikā un mazināt jauniešu psihoemocionālās veselības riskus Covid-19 pandēmijas laikā un pēc tās.

 

Atklātā projektu konkursa “Atbalsts jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai” nolikums un citi aktuāli dokumenti ir pieejami tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv. Lai sniegtu plašāku informāciju un palīdzētu sagatavot kvalitatīvus projekta pieteikumus, JSPA projektu iesniedzējiem piedāvā noskatīties tiešsaistes semināra ierakstu par projekta pieteikuma sagatavošanu JSPA “YouTube” kanālā.

 

Projekta iesniegums jāiesniedz līdz 24. maijam, nosūtot to kā elektronisku dokumentu uz JSPA oficiālo elektronisko adresi 90001825883 vai uz JSPA elektronisko pasta adresi: info@jaunatne.gov.lv.

 

2021. gada 18. martā valdībā izskatītais informatīvais ziņojums “Par atbalstu jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai” un rīkojuma projekts “Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”” ir pieejams Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija: Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra