24.5 °C, 2.9 m/s, 79.2 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaVasarā nestrādās “Kamolītis” un “Lācītis”; vietu nodrošinās citā bērnudārzā
Vasarā nestrādās “Kamolītis” un “Lācītis”; vietu nodrošinās citā bērnudārzā
10/02/2020

Visās 11 Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs sākta vecāku aptauja, lai noskaidrotu to pieprasījumu vasaras periodā. Visu jūniju, jūliju un augustu strādās deviņi pašvaldības bērnudārzi – remontdarbu dēļ divus mēnešus būs slēgts “Lācītis”, kura audzēkņiem tiks nodrošināta vieta “Pasaciņā”, bet visu vasaru – “Kamolītis”, kura bērnus uzņems “Kāpēcīši” un “Ķipari”.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma skaidro, ka vasaras periodā mācību process pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs tiks organizēts apvienotajās grupās. Lai iestāžu vadītāji racionāli varētu plānot grupu skaitu, resursus un pedagogu atvaļinājumu, šobrīd tiek aptaujāti vecāki, noskaidrojot, cik bērniem vasarā būs nepieciešams bērnudārzs. “Iepriekšējo gadu pieredze gan liecina, ka aptaujas rezultāti nesakrīt ar reālo situāciju – vidējā apmeklējuma analīze vairāku gadu garumā rāda, ka bērnudārzu vasarā apmeklē tikai 60 procenti no aptaujā norādītajiem bērniem. Tas apgrūtina personāla atvaļinājumu plānošanu un pašvaldības budžeta racionālu izmantošanu, tāpēc aicinu vecākus lēmumu par bērnudārza nepieciešamību vasarā pieņemt atbildīgi un vajadzību pēc tā norādīt tikai tad, ja dārziņš patiešām būs nepieciešams,” uzsver S.Joma. Vajadzības gadījumā vieta pašvaldības bērnudārzā vasaras periodā tiks nodrošināta arī tiem bērniem, kuri maijā svinēs izlaidumu un septembrī uzsāks skolasgaitas, tomēr vecāki aicināti plānot savu atvaļinājumu tā, lai kopā būšana un saturīga laika pavadīšana palīdzētu bērnam no bērndārznieka kļūt par skolēnu.

 

S.Joma skaidro, ka vairākās pirmsskolas izglītības iestādēs šovasar paredzēti nozīmīgi remontdarbi un divas iestādes – “Kamolītis” un “Lācītis” – vasarā nestrādās. Taču vieta šo iestāžu audzēkņiem nepieciešamības gadījumā tiks nodrošināta citās tuvējās pirmsskolas izglītības iestādēs. Bērnudārzā “Kamolītis” šovasar tiks mainīts ēkas jumts, tāpēc iestāde būs slēgta, bet audzēkņiem vieta tiks nodrošināta “Ķiparos” un “Kāpēcīšos”. Savukārt pirmsskolas izglītības iestādē “Lācītis” šovasar tiks rekonstruēts virtuves bloks, un tā būs slēgta jūnijā un jūlijā. Šīs iestādes bērniem uz bērnudārza remonta laiku tiks nodrošināta vieta “Pasaciņā”.

 

Remontdarbi ieplānoti arī bērnudārza “Zemenīte” virtuves blokā, taču šī iestāde vasarā netiks slēgta – bērni droši un saturīgi laiku pavadīs apvienotās grupās, bet ēdinātājs nodrošinās ēdiena piegādi. Savukārt “Sprīdītī” tiks remontēts pagrabs, un arī šī iestāde netiks slēgta – bērni uzturēsies iestādes otrajā korpusā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē