20.1 °C, 3.8 m/s, 68 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaVasaras siltums Tautas gleznošanas studijas darbos
Vasaras siltums Tautas gleznošanas studijas darbos
20/11/2020

Līdz 30. novembrim Jelgavas kultūras nama 2. stāva galerijā apskatāma Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” Tautas gleznošanas studijas plenēra darbu izstāde. Darbi tapuši vasarā studijas plenērā Pāvilostā, un izstādi papildina no pavasara beigām līdz rudens sākumam individuāli tapušas gleznas, kurās atainota siltā un saulainā laika tematika.

“Vasara bija ļoti svētīgs laiks, un pašā tās vidū varējām sarīkot nedēļu ilgu plenēru Pāvilostā. Iedvesmojāmies no šīs vietas gaisotnes, tāpēc saule un jūra figurē lielā daļā darbu, kurus nu piedāvājam kā atskatu uz vasaru,” stāsta Anda Buškevica, kura kopā ar mākslinieku Ivaru Klaperi vada Tautas gleznošanas studiju. Izstādē piedalās vairums studijas dalībnieku, kuru darbs ir skatāms teju 50 gleznās.

 

Kā uzsver A.Buškevica, vasara ir sniegusi ļoti nepieciešamo kopā būšanu, taču ne pavasara, ne rudens izaicinājumi nav pārtraukuši mākslinieku darbu: “Kad nevaram satikties, strādājam mājās. Regulāri sazināmies, saņemu darbu fotogrāfijas, apmaināmies komentāriem, līdz ar to visi veiksmīgi un aktīvi turpinām strādāt. Klātienē tiekamies divatā vai trijatā, mākslinieki, kuriem tas nepieciešams, izmanto darbnīcas telpas. Pavasarī pilnveidojām prasmes pašu rīkotās skicēšanas nodarbībās, kurās divi dalībnieki strādāja kopā ar modeli. Protams, plānojam arī tālākos darbus un nākamās izstādes.”

 

To, ka Tautas gleznošanas studijas mākslinieku radošā darbība neapstājas, apliecina ne vien atskats uz plenēru, bet arī dalība citās izstādēs, piemēram, autoru kolektīva mākslas izstādē “Ziedi”, kas visu novembri apskatāma Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas centrā, un izstādēs Jelgavas novada bibliotēkās.

 

Ārkārtējās situācijas laikā izstādes ir atvērtas individuālam apmeklējumam. Apmeklētāji aicināti būt atbildīgi un ievērot valstī noteiktās fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības prasības.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē