25.4 °C, 1.9 m/s, 75.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiVasaras tūrisma sezonas aktualitātes Jelgavā un apkārtnē
Vasaras tūrisma sezonas aktualitātes Jelgavā un apkārtnē
19/06/2013

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs informatīvā materiālā apkopojis šīs vasaras tūrisma sezonas aktualitātes Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā. Materiālā atrodamas idejas kā pavadīt šo vasaru Jelgavā un apkārtnē ģimenēm ar bērniem, aktīvas atpūtas cienītājiem un pat gardēžiem.

Foto: Juris Seņņikovs

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs informatīvā materiālā apkopojis šīs vasaras tūrisma sezonas aktualitātes Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā. Materiālā atrodamas idejas kā pavadīt šo vasaru Jelgavā un apkārtnē ģimenēm ar bērniem, aktīvas atpūtas cienītājiem un pat gardēžiem.
 
Šovasar Jelgavas pusē iespējams nesteidzīgi atpūsties dabā vai pavadīt laiku aktīvi, doties ekskursijās vai iepazīt ražošanas procesus, piedalīties krāšņos pasākumos vai apmeklēt kādu muzeju, un pa vidu nogaršot kādu vietējo našķi. Informatīvais materiāls „Tūrisma un atpūtas iespējas Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā. Vasara 2013” latviešu, krievu un angļu valodās lejupielādējams mājas lapā www.visit.jelgava.lv.
 
Šajā gadā Jelgava piedzīvojusi ievērojamas pārmaiņas. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina iepazīt jauno Jelgavas seju. To veido unikālais gājēju un velosipēdistu tilts „Mītava” ar krāsainām strūklakām un J.Čakstes bulvāra promenādi, kā arī skulptūra par piemiņu leģendārajai latviešu dziedātājai, jelgavniecei Norai Bumbierei.
 
Plašs piedāvājums ir pieejams tiem, kas iecienījuši atpūtu pie ūdens. Arī šogad jelgavniekiem un pilsētas viesiem pie Lielupes ir pieejama labiekārtota pludmale, savukārt, dodoties izbraucienā ar kuģīti, ūdens velosipēdu vai laivu, iespējams aplūkot Jelgavas pili, pilsētas promenādi un Pils salas zirgus no ūdens puses. Dabas spēku iespējams smelties nesteidzīgās pastaigās pa Lielupes palienes pļavām vai vietējiem dabas parkiem, kā arī vietējās saimniecībās, kur interesenti var uzzināt interesantus faktus par augu un dzīvnieku audzēšanu. Vairākas Jelgavas apkārtnes zirgaudzētavas piedāvā izjādes ar zirgiem un izbraukums zirga pajūgā.
 
No 1.maija līdz 15.oktobrim ģimenes aicinātas piedalīties akcijā „Brīvdienu maršruts uz Zemgales laukiem”, kuras laikā jāapmeklē 6 objekti un jāsakrāj zīmodziņi. Akcijas noslēgumā 21.oktobrī tiks izlozēti 5 lauku labumu komplekti ar īpašām lauku veltēm no akcijā iesaistītajām saimniecībām.
 
Sportot gribētāji aicināti iemēģināt Jelgavas un apkārtnes sporta kompleksus, kas aktivitātes piedāvā gan iekštelpās, gan ārā. Piemērotas aktivitātes atradīs ikviens, jo Jelgavā un apkārtnē pieejami pludmales volejbola, futbola, strītbola un basketbola laukumi, tenisa korti, kartings, peintbols, skeitparks un trīs boulinga zāles.
 
Viens no šīs vasaras sezonas lielākajiem jaunumiem ir Jelgavas ražotnes, kas interesentiem ir vērušas vaļā savas durvis. Vairākas Jelgavas ražotnes organizētām grupām piedāvā ieskatīties ražotnes ikdienā, produkcijas tapšanas kārtībā, kā arī iepazīties ar industrijas vēsturi un nākotnes perspektīvām.
 
Vietējās kafejnīcas aicina gardēžus nobaudīt Jelgavas īpašos ēdienus- pamatēdienu „Hercoga bura”, desertu „Šarlotes skūpsts” un atspirdzinošo dzērienu „Jelgavas bellini”. Jelgavas pils piedāvā malkot karsto šokolādi hercogienes un galma dāmu sabiedrībā. Tepat, Jelgavas apkārtnē ražotos gardumus iespējams nodegustēt dodoties ekskursijā uz  ražotni „Latvijas piens”, Blankenfeldes muižu, maizes ceptuvi „Svētes maize” un zemnieku saimniecību „Blūdži” Elejā.
 
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs vasaras sezonā organizē regulāras ekskursijas pa Jelgavu, Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu kopā ar gidu. Ekskursijas paredzētas gan kājām, gan ar autobusu, gan velosipēdiem un tajās aicināts piedalīties ikviens interesents. Ekskursiju grafiks atrodams mājas lapā www.visit.jelgava.lv.
 
Vairāk par tūrisma iespējām Jelgavas pusē uzzināsiet Jelgavas tūrisma informācijas centrā – 63005447, Akadēmijas iela 1, Jelgava.
 

Informāciju sagatavoja
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs