14 °C, 0.5 m/s, 88.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaVecpilsētas mājā – izstāde, kas iepazīstina ar sievietes dažādo dabu
Vecpilsētas mājā – izstāde, kas iepazīstina ar sievietes dažādo dabu
27/04/2024

Līdz 26. maijam Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma Ilzes Cērpiņas gleznu izstāde “Sieviete un mani putni”.

Ilze Cērpiņa uzskata, ka sieviešu portretos mājo noslēpumainība, kas ļauj katram skatītājam atrast ko radniecīgu savai dvēselei. Pēc mākslinieces domām, tas ir viens no veidiem, kā daiļā dzimuma pārstāves var tuvoties savai sievišķīgajai būtībai, identitātei un rast atbildes uz jautājumiem: “Kas es esmu? Kāda es esmu?”

No paaudzes paaudzē, sieviete savā zemapziņā pārmanto zināšanas par to, kā tuvoties savam iekšējam spēkam, kā tikt galā ar sarežģītām dzīves situācijām un kā būt pašpietiekamai. Šīs zināšanas ielaužas mūsu apziņā, kad tas ir visvairāk nepieciešamas. Ne vienmēr mēs zinām cita cilvēka domas vai rīcības patieso cēloni, bet apzināmies, ka dzīvē nekas nav melns vai balts. Sievietes tēls un pati sieviete ir kultūras un vēsturiskās pieredzes mantojums par to, kāda loma tiek piešķirta sievietei.

Izstādē “Sieviete un mani putni” māksliniece vēlas skatītājus iepazīstināt ar sievietes dažādo dabu, neskaitāmajām personības šķautnēm, pagātnes pieredzes ietekmi uz ikdienu un lietām, kas mūs veido par tādām sievietēm, kādas esam šodien.

Ilze Cērpiņa dzimusi 1976. gadā Tukumā. 2009. gadā absolvējusi Baltijas Starptautisko Akadēmijas Vides dizaina fakultāti, kurā iepazinusi glezniecību. Kopš 2012. gada papildina savas gleznošanas prasmes pie mākslinieces Ingemāras Treijas studijā “Krāsmute”. No 2020. gada Ilze darbojas Tukuma Mākslinieku apvienībā. Ilzes Cērpiņas darbu izstādes notikušas Tukumā, Ikšķilē, Engurē, Abgunstes muižā, Ukrainā, Kandavā, Dobelē, Slampē, Jaunpilī un Smārdē.

Apmeklētāji iegādājoties ieejas biļeti uz izstādi, var izstaigāt un apskatīt arī Jelgavas Vecpilsētas mājas ekspozīciju audio gida pavadībā. Iepazīstot Jelgavas zudušo koka arhitektūru un Jelgavas Vecpilsētas mājas stāstu. Izstāde un ekspozīcija apskatei pieejama no otrdienas līdz sestdienai no 10 līdz 18, svētdienās no 11 līdz 17. Ieejas maksa pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 eiro, ģimenes biļete 6 eiro.