26.5 °C, 2.2 m/s, 49 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaVeido tiešsaistes raidījumu ciklu remigrācijas atbalstam
Veido tiešsaistes raidījumu ciklu remigrācijas atbalstam
19/01/2021

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES darba mobilitātes konsultanti, balstoties uz savu darba pieredzi, veidos remigrācijas jautājumiem veltītu tiešsaistes raidījumu ciklu “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”, lai sniegtu aktuālāko informāciju par atgriešanās iespējām Latvijā un atbildētu uz skatītāju jautājumiem. Tiešsaistes raidījumi, sākot ar 2021. gada 28. janvāri, tiks pārraidīti katra mēneša pēdējā ceturtdienā pulksten 16 EURES Latvia “Facebook” lapā.

Kā informē NVA, pirmajā raidījumā skatītāji uzzinās par EURES darba mobilitātes konsultantu pakalpojumiem un  atbalstu remigrantiem. NVA EURES konsultanti informēs par darbībām, kas jāveic mītnes valstī un Latvijā, lai atgriešanās noritētu mierīgi un droši. Tiešsaistes translācijas sekotāji varēs uzdot jautājumus EURES Latvia “Facbook” lapas komentāru sadaļā, kā arī vienoties par attālinātu konsultāciju.

 

NVA EURES konsultants Andris Segliņš skaidro: “Daudzi Latvijas valstspiederīgie, dzīvojot un strādājot ārvalstīs, apsver iespēju atgriezties Latvijā. Pārcelšanās iemesli ir dažādi: vēlme būt kopā ar ģimeni, alkas pēc Latvijas dabas, ierastās vides, valodas, kā arī vēlme pielietot ārvalstīs iegūtās prasmes un pieredzi, lai izmantotu iespēju uzņēmējdarbības uzsākšanai Latvijā. Lai atgriešanās Latvijā noritētu pēc iespējas veiksmīgāk un bez liekām raizēm, ir savlaicīgi jānoskaidro visa nepieciešamā informācija un jāveic vairāki sagatavošanās darbi. Par aizbraukšanu jāinformē attiecīgās ārvalsts iestādes, jāsakārto mantu pārvešanas jautājumi, jānoformē bezdarbnieka pabalsta eksports un citi dokumenti. Tiešsaistes raidījumu cikls “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” sniegs informāciju, kas ikvienam Latvijas valstspiederīgajam palīdzēs sagatavoties aizbraukšanai no ārvalsts, ja ir pieņemts lēmums atgriezties Latvijā.”

 

Tiešsaistes raidījumos “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” NVA EURES konsultants A.Segliņš uz sarunu aicinās dažādu nozaru speciālistus, kuri stāstīs par darba iespējām un dzīves apstākļiem Latvijā, kā arī dalīsies savā pieredzē. Skatītāji tiks informēti par nepieciešamo dokumentu kārtošanu gan ārvalstī pirms aizbraukšanas, gan Latvijā, atgriežoties, par bezdarbnieka pabalsta eksportu, dzīvesvietas deklarēšanu, bērnu pieteikšanu bērnudārzā vai skolā, iegūtās kvalifikācijas atzīšanu un veselības pakalpojumiem Latvijā, tiks sniegti padomi, kā izveidot CV un uzrakstīt motivācijas vēstuli.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija: Nodarbinātības valsts aģentūra