18.7 °C, 5.8 m/s, 83.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaVeidosim pilsētas svētkus kopā
Veidosim pilsētas svētkus kopā
09/04/2021

Ar saukli “Mēs esam Jelgava” pašvaldības iestādes, uzņēmumi, pilsētas iedzīvotāji un draugi gatavojas Jelgavas 756. jubilejai. Pērn Jelgava kļuva par pirmo pilsētu Latvijā, kas radīja īpašu šim laikam piemērotu svētku programmu, un šī pieredze tiek likta lietā arī šogad – maijā visus sagaida radoši ietērptas pilsētas svētku tradīcijas un jaunas aktivitātes.

2020. gadā kopā būšanu jelgavnieki apliecināja, svētku gājienu aizvadot tiešsaistē ar pilsētas karodziņa stafeti, klausoties koncertus māju pagalmos, izzinot pilsētu izaicinājumos un mīklās – svinību radīšanā iesaistījās vairāk nekā 7000 iedzīvotāju. Arī šogad svētkus pilsētas iedzīvotāji veidos paši. To norise tiks pakārtota epidemioloģiskajai situācijai, taču gaidāmi arī lielāki notikumi, piemēram, gājiens, kas radoši būs pielāgots ierobežojumu apstākļiem, pilsētas augstāko apbalvojumu saņēmēju godināšana un muzikālais ekspresis, kas tāpat kā pērn ar sveicienu dosies pie jelgavniekiem. Būs arī koncerti, izrādes, izstādes un tiešsaistes aktivitātes. Piederību pilsētai varēs apliecināt ar Jelgavas karogu pie mājām, karodziņiem pie auto un uzlīmēm, sveicieniem un fotogrāfijām sociālajos tīklos un dalību akcijās.

 

Plašāka informācija par svētku programmu būs pieejama drīzumā, bet pirmās aktivitātes jau izziņotas. No 1. līdz 30. aprīlim bērniem un jauniešiem vecumā no četriem līdz 18 gadiem jaunrades nams “Junda” rīko mākslas konkursu “Mēs esam Jelgava”, aicinot radīt darbus, kuros atspoguļota piederība pilsētai. Visi darbi tiks apkopoti virtuālā izstādē, bet labākie būs skatāmi pilsētvidē. Turpinās arī darbu iesniegšana fotokonkursā “Jelgava 2021”. Jelgavas reģionālā Tūrisma centra pirmā svētku aktivitāte būs tematiskas orientēšanās spēles par mūsu pilsētas personībām, kas sāksies 26. aprīlī un aktīvus izaicinājumus gatavo arī “Sporta servisa centrs”. Vairāk informācijas par svētku aktualitātēm – mājaslapā www.jelgava.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pāsvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē