23.5 °C, 3.3 m/s, 59.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbībaVeiksmīga sadarbība kalpo par pamatu programmatūras testēšanas ekspertiem atvērt biroju Jelgavā
Veiksmīga sadarbība kalpo par pamatu programmatūras testēšanas ekspertiem atvērt biroju Jelgavā
08/06/2022

Šodien oficiāli atklāts Latvijas IT uzņēmuma TestDevLab birojs Jelgavā – uzņēmums desmit darbības gados ir kļuvis par spēcīgu programmatūras testēšanas ekspertu. SIA TestDevLab ir veiksmīga sadarbība ar LLU Informācijas tehnoloģijas fakultāti, uzņēmumā strādā universitātes studenti un absolventi, tāpēc bijis tikai loģiski atvērt biroju tieši mūsu pilsētā – lai darbiniekiem nodrošinātu ērtus darba apstākļus. Šobrīd Jelgavas birojā strādā 19 cilvēki, taču telpas darbinieku skaitu ļauj palielināt līdz 30, un uzņēmums aicina darbā gan pieredzējušus speciālistus, gan programmatūras testēšanas praktikantus, kuriem palīdzēs uzsākt veiksmīgu IT karjeru.

Lai gan Jelgavas birojs praktiski Jelgavā strādā jau no 2020. gada rudens, oficiālo atklāšanu aizkavēja Covid-19 pandēmija un dažādi ierobežojumi. Līdz ar to tas svinīgi atklāts tikai šodien. Atklāšanas pasākumā ar uzņēmumu, tā darbības jomu un plāniem Jelgavā iepazinās arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un pašvaldības izpilddirektores vietniece IT jomā Ilze Āboliņa. Domes priekšsēdētājs pauda gandarījumu, ka uzņēmums, kā vietu kur paplašināt tā darbību, ir izvēlējies tieši mūsu pilsētu, kurā tiek gatavoti jaunie IT speciālisti. “Pilsēta šobrīd ir uzsākusi vairākus projektus, kas saistīti ar IT jomu, tālab priecāsimies, ja mums izveidosies veiksmīga sadarbība, un jūs palīdzēsiet mums saprast, vai tas, ko esam iecerējuši ir labs produkts vai gluži pretēji,” tā A.Rāviņš, vēlot uzņēmumam attīstību un turpināt izaugsmes ceļu.   

 

“TestDevLab” ir Latvijas IT uzņēmums, kuru izveidoja latvieši Andrejs Frišfelds un jelgavnieks Ervins Gīnfelds – viņi iepriekš strādāja “Skype”, veidojot tajā laikā lielāko saziņas programmatūras produktu. “Novērojumi liecina, ka pirms nepilniem desmit gadiem visi skrēja uz galvaspilsētu un gribēja strādāt tur, bet līdz ar pandēmiju bēg prom no Rīgas un tālab bija tikai likumsakarīgi, ka mums vajadzēja atvērt jaunu biroju ārpus Rīgas. Es esmu jelgavnieks, tālab man šī biroja atvēršana personiski ir ļoti īpaša. Paldies darbiniekiem, kuri mums uzticas un vēlas strādāt un augt kopā,” tā E.Grīnfelds. “TestDevLab” desmit darbības gados ir kļuvis par spēcīgu programmatūras testēšanas ekspertu, ar kuru sadarbojas gan jaunuzņēmumi, gan pasaules lielākie tehnoloģiju uzņēmumi, piemēram, “Microsoft”, “Twilio”, “Skype”, “Orange”, “Telefonica”. Jelgavas birojs ir sestais birojs Latvijā, kā arī šā gada sākumā uzņēmums atklāja pirmo starptautisko biroju Skopjē (Ziemeļmaķedonijā), bet drīzumā plānots atvērt filiāli Tartu Igaunijā, Viļņā Lietuvā un Malagā Spānijā. Kopumā uzņēmumā strādā vairāk nekā 500 darbinieki no 17 dažādām valstīm.

 

“Uzņēmums pastāv jau desmit gadus, un nemitīgi turpinās tā izaugsme. Iegūstam arvien jaunus klientus, aizsākam jaunus projektus, un aug arī darbinieku skaits. Lai nodrošinātu ērtus un drošus darba apstākļus, birojus veidojam dažādās Latvijas un nu arī ārvalstu pilsētās. Jelgavas biroja atvēršana mums bija nozīmīgs notikums. Mums ir izveidojusies lieliska sadarbība ar LLU – IT studentiem piedāvājam darba un prakses vietas, organizējam vieslekcijas un piedalāmies dažādos studentu pasākumos. Šo sadarbību plānojam turpināt un pilnveidot, tāpēc ir svarīgi nodrošināt darbiniekiem ērtus darba apstākļus,” atzīst uzņēmuma pārstāvis Kristaps Skutelis, papildinot, ka lielākā daļa Jelgavas birojā strādājošo studē vai dzīvo Jelgavā.

 

Inženieri no Jelgavas biroja strādā pie dažādiem starptautiskiem projektiem, un biroja telpās ir izvietotas inovatīvas audio/video kvalitātes testēšanas laboratorijas. “TestDevLab” klientiem piedāvā dažādus programmatūras testēšanas pakalpojumus, kā arī izstrādā testēšanas rīkus (“TestRay” un “TestUi” ietvarus, “Apimation” un “Loadero” rīkus) un tehnoloģijas. Galvenokārt tiek strādāts uz eksportu.

 

“IT speciālisti ir ļoti pieprasīti, un arī mūsu uzņēmumā ir vairāk nekā 30 dažādu tehnisko un administratīvo amatu vakances. Jelgavas birojā darbinieku skaitu varam palielināt līdz 30, un šobrīd aicinām darbā gan pieredzējušus speciālistus, gan programmatūras testēšanas praktikantus, kuriem palīdzēsim uzsākt veiksmīgu IT karjeru,” tā K.Skutelis.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē