23.2 °C, 2.4 m/s, 55.6 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi“Vēja zirdziņš” aicina uz Ziemassvētku deju uzvedumu “Reiz mūsu pilsētiņā …”
“Vēja zirdziņš” aicina uz Ziemassvētku deju uzvedumu “Reiz mūsu pilsētiņā …”
30/11/2022

Bērnu un jauniešu deju kolektīvs Vēja zirdziņš aicina visus interesentus uz kolektīva Ziemassvētku deju uzveduma Reiz mūsu pilsētiņā … pirmizrādi 16. decembrī pulksten 18 Jelgavas kultūras namā. Savukārt 17. decembrī izrāde tiks izdejota pulksten 12. Biļetes pārdošanā pieejamas no 1. decembra.

Kā vēsta informācija kolektīva mājas lapā, deju uzveduma māksliniecisko ideju veido poļu bērnu grāmatu autores Lūcīnas Legutas pasaka “Reiz circeņiem bij’ veikaliņš” un tās spilgtākie vadmotīvi, ko audio pasakas formātā ierunājuši latviešu aktieri. Mūsdienīgais un vērtību akcentējošais stāsts ne tikai iepazīstina bērnus, jauniešus un pieaugušos ar dažādām mūzikas instrumentu skaņām un melodijām, ko tie spēj atskaņot, bet arī mudina ikvienu novērtēt un apzināties mācīšanās procesa nepieciešamību un atbildību izvēlēto mērķu sasniegšanai.

 

Mūzikas instrumentu daudzveidīgo skanējumu un pasakas notikumus izdejos BJDK “Vēja zirdziņš” visu septiņu vecuma grupu dejotāji. Deju uzvedumā skanēs vienpadsmit autoru klasiskās mūzikas skaņdarbi, kurus dažādos laika posmos sarakstījuši pasaulē zināmi komponisti – J.S.Bahs, J.Štrauss, I.Stravinskis, A.Vivaldi, M.A.Šerpentjē, M.Musorgskis, V.A.Mocarts, A.Litvinovskis, E.Grīgs, S.Prokofjevs un E.Valdteifels.

 

Deju uzveduma “Reiz mūsu pilsētiņā…” radošo grupu veido režisore, kolektīva mākslinieciskās vadītāja Alda Skrastiņa, horeogrāfe, kolektīva repetitore Guna Trukšāne, scenogrāfe Ilze Beķere, video mākslinieks Jēkabs Vilkārsis, kolektīva repetitors Mārtiņš Kolčs, koncertmeistare Iveta Stivriņa, gaismu mākslinieks Kārlis Freibergs.

 

 

 

Biļetes pieejamas no 1. decembra “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, biļešu cena 4 un 3 eiro.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē