19.7 °C, 2.2 m/s, 96.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiVēl nebijušas aktivitātes lielākajā zināšanu festivālā Baltijā
Vēl nebijušas aktivitātes lielākajā zināšanu festivālā Baltijā
14/05/2016

21. un 22. maijā Jelgavā savus zināšanu dārzus apmeklētājiem vērs starptautiskais zināšanu festivāls “HELSUS 2016”. Šogad festivāls mājvietu radis Pasta salā un Jelgavas pilī, kur vienlaikus norisināsies lekcijas, fiziskie treniņi, darbnīcas, koncerti un citas zināšanu un veselību bagātinošas nodarbes.

Klikšķināt, lai atvērtu

21. un 22. maijā Jelgavā savus zināšanu dārzus apmeklētājiem vērs starptautiskais zināšanu festivāls “HELSUS 2016”. Šogad festivāls mājvietu radis Pasta salā un Jelgavas pilī, kur vienlaikus norisināsies lekcijas, fiziskie treniņi, darbnīcas, koncerti un citas zināšanu un veselību bagātinošas nodarbes. “Ķermenis, Dvēsele, Veselība” ir festivāla atslēgas vārdi, caur kuriem sevi izzināt ir aicināts ikviens. Šogad vienuviet pulcēsies vairāk nekā 240 meistari – zinātnieki, lektori un praktiķi, kuri ar zināšanām dalīsies 7 “HELSUS” dārzos: Veselības dārzs, Uztura dārzs, Vides dārzs, Dvēseles dārzs, Sevis izzināšanas dārzs, Fiziskās prakses dārzs, Dārzs bērniem.
 
“HELSUS 2016” laikā ir paredzētas Latvijā vēl nebijušas aktivitātes. 21. maija vakarā interesenti ir gaidīti uz Eko Disko ar igauņu mūziķu dalību – ikviens varēs ļauties mūzikai un kustībai, kas beidzas ar meditatīvu koncertu. Savukārt festivāla noslēgumā, svētdien notiks vērienīga latviešu tautas gara stiprināšanas sadziedāšanās ar Vītolu ģimeni, grupu “Daba San”, Inesi Kozuliņu un Ingu Rancāni, kā arī latvisko vērtību pārstāvošu cilvēku aicinājumiem un vēlējumiem. Jelgavas pilī ikvienam būs unikāla iespēja dzirdēt vienu no nedaudzajiem pētniekiem pasaulē, kurš akadēmiski nodarbojas ar nāvei tuvās pieredzes pētīšanu – Nīderlandes kardiologu, dr. Pimu van Lommelu.
 
Katrs no “HELSUS” dārziem pulcēs dalībniekus, kuru stendos divu dienu garumā risināsies sarunas, lekcijas, meistarklases un darbnīcas, dodot iespēju uzzināt, izmēģināt un sajust ko jaunu. Festivālā darbosies vingrošanas laukums, kurā būs iespēja izmēģināt dažādas prakses gan lieliem, gan maziem. Pirts & SPA stūrītī varēs saņemt pirts pērienu un ļauties masāžām. Festivālā laikā savus spēkus interesenti varēs izmēģināt dažādās radošās darbnīcas.
 
Šogad festivālā pulcēsies dalībnieki gan no Latvijas, gan no ārvalstīm. Apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt tādus lektorus, kā psihoterapeits Viesturs Rudzītis, izaugsmes treneris Andžejs Reiters, filosofijas zinātņu maģistrs Valdis Svirskis, gastroenteroloģijas profesors Anatolijs Danilāns, fiziķis un Tautskolas „99 baltie zirgi” veidotājs Ojārs Rode, dziedošās Vītolu ģimenes tēvs Jānis Vītols un citus. Savukārt no ārzemēm viesosies Nīderlandes kardiologs, pirmsnāves pieredzes pētnieks Dr. Pim van Lommel, Venēras projekta vizionāre Sue Evarat, Dr.psych., Prof., Biodejas pasniedzējs Markus Štuks.
 
“HELSUS 2016” biļetes ir pieejamas ”Ekase.lv”. Vairāk informācija par festivālu ir atrodama: www.helsus.org un HELSUS Facebook lapā.

Informācija sagatavota
“HELSUS”