24.4 °C, 2.5 m/s, 49 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaVēl var pieteikt talkošanas vietas
Vēl var pieteikt talkošanas vietas
04/04/2018

Aprīlis Jelgavā tradicionāli ir spodrības mēnesis, kad ikviens aicināts sakopt un labiekārtot savas mājas un darbavietas apkārtni. Mēneša galvenā aktivitāte būs Lielā talka, kas norisināsies jau sestdien – 28. aprīlī. Jelgavnieki aicināti reģistrēties un pieteikt talkošanas vietas, savukārt Lielās talkas maisus un cimdus reģistrētie dalībnieki var saņemt no pirmdienas, 23. aprīļa, Ganību ielā 84.

Jau desmito gadu Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties akcijā Lielā talka. Jelgavnieki, kā ierasts dalību var pieteikt Lielās talkas oficiālajā mājaslapā www.talkas.lv, gan sazinoties ar pilsētas koordinatoru Alekseju Jankovski (SIA «Zemgales Eko») pa tālruni 63023511, 29357119 vai e-pastu aleksejs.jankovskis@eko.jelgava.lv.

 

Tāpat jelgavnieki Lielās talkas mājaslapā izveidotajā piesārņoto vietu kartē aicināti atzīmēt vietas, kuras vajadzētu sakopt talkas laikā. Pirms reģistrēt talkošanas vietu kartē, iedzīvotāji gan aicināti sazināties ar SIA «Zemgales Eko», lai pārliecinātos, ka piesārņotā vieta ir pašvaldības teritorija, nevis privātīpašums.  

 

Tiklīdz SIA «Zemgales Eko» būs saņēmis informāciju par pieteikto vietu, tā tiks apsekota, lai izvērtētu situāciju un konstatētu darba apjomu konkrētajā vietā.

Būtiski uzsvērt, ka atkritumi pēc talkas tiks izvesti tikai no tām vietām, kas būs oficiāli reģistrētas talkas kartē.

 

Tāpat SIA «Zemgales Eko» informē, ka sadarbībā ar pašvaldības iestādi «Pilsētsaimniecība» plānots iestādīt dažādus kociņus un krūmus, kā arī izglītības iestāžu teritorijās izvietot 15 Jelgavas tehnikuma uzmeistarotās putnu barotavas.

 

Talkas koordinatori Jelgavas pilsētā, ļoti novērtē dažādas iedzīvotāju aktivitātes, kā, piemēram, pagājušajā gadā, pateicoties akvalangistu iniciatīvai, tika iztīrīta Lielupes piekraste, savukārt šogad kāds jelgavnieks, kurš pats nevar piedalīties talkā, jau piedāvājis laivas, ar kurām varētu piekļūt un iztīrīt pilssaliņas teritorijas ūdeņus.

 

 

 

Foto – pašvaldības arhīvs.

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē