23 °C, 2.4 m/s, 57.8 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaVēl var pieteikties uz brīvajām vietām Senioru universitātē
Vēl var pieteikties uz brīvajām vietām Senioru universitātē
30/09/2020

No 21. septembra Sabiedrības integrācijas pārvaldē (SIP) Jelgavā savu otro mācību gadu aizvada Senioru universitāte. Nodarbības notiek divās grupās katru pirmdienu un interesenti vēl var pieteikties uz atlikušajām brīvajām vietām.

Kā informē SIP speciāliste Sņežana Zenovjeva, Senioru universitātes nodarbības senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām notiks no septembra līdz maijam pirmdienās SIP telpās Skolotāju ielā 8 no pulksten 11 līdz 14 pirmajai grupai un no pulksten 15 līdz 18 otrajai grupai. Otrajā grupā vēl pieejamas piecas brīvas apmācāmo vietas, tāpēc mācītiesgribētāji aicināti pieteikties. Par pieteikšanos interesenti aicināti zvanīt pa tālruni 26034332 vai rakstīt uz e-pastu snezana.zenovjeva@dome.jelgava.lv.

 

Senioru universitātes kustība Latvijā uzsākta 2019. gada jūlijā, balstoties uz Portugāles senioru universitāšu sadarbības tīkla asociācijas jeb RUTIS nodarbību konceptu, kura pamatā visā pasaulē tiek nodrošinātas mācības kopumā 60 000 senioru. Arī Latvijas senioru universitāte ir šīs asociācijas biedrs, kas nozīmē, ka Latvijas senioru apmācībās tiek izmantota kopš 2005. gada uzkrāta starptautiska pieredze šīs sabiedrības grupas izglītošanā. Jelgavā mācības notiek kopš 2019. gada oktobra un to pirmo gadu sekmīgi noslēdza divas apmācāmo grupas ar 44 dalībniekiem, no kuriem vairāk nekā puse saņēma Jelgavas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē