18.2 °C, 1.6 m/s, 69.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaVēlēšanu iecirkņi šodien atvērti līdz pulksten 20; pirmajā stundā Jelgavā nobalsojuši – 589 vēlētāji
Vēlēšanu iecirkņi šodien atvērti līdz pulksten 20; pirmajā stundā Jelgavā nobalsojuši – 589 vēlētāji
01/10/2022

Šodien, 1. oktobrī, Latvijā notiek 14. Saeimas vēlēšanas. Jelgavā vēlētāji savu izvēli var izdarīt jebkurā no 15 vēlēšanu iecirkņiem un tie būs atvērti līdz pulksten 20. Pirmajā vēlēšanu dienas stundā – no pulksten 7 līdz 8 – mūsu pilsētā nobalsojuši 589 vēlētāji jeb 1,53 procenti no pilsētas kopējā balsotāju skaita, kas ir 38 660.

Kā ierasts vēlēšanās, rīta stundās aktivitāte ir mazāka, taču tā pieaug dienas gaitā. Jelgavas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Jānis Dēvics norāda, ka vēlētāju skaits iecirkņos pirmajā stundā ir no desmit līdz vairāk nekā 70 cilvēkiem.

 

Jāatgādina, ka šonedēļ vēlētājiem jau trīs dienas bija iespēja nodot balsis glabāšanā jeb nobalsot iepriekš. Tā pirmajā dienā – 26. septembrī – Jelgavā balsi glabāšanā nodeva 361 vēlētājs, 29. septembrī – 375 vēlētāji, bet vakar, 30. septembrī, savu izvēli izdarīja 970 balsstiesīgie. Kopumā iepriekšējās balsošanas dienās mūsu pilsētā jau bija nobalsojuši 1706 velētāji jeb 4,41 procents no pilsētas kopējā balsotāju skaita, kas ir 38 660.

 

Līdz ar to Jelgavā šodien līdz pulksten 8 savu izvēli Saeimas vēlēšanās ir izdarījuši 2295 jeb 5,94 procenti no balsstiesīgajiem.

 

 

Visos vēlēšanu iecirkņos pilsētā līdz vēlēšanu dienai, varēja pieteikt arī balsošanu savā atrašanās vietā, ja vēlētāji veselības stāvokļa dēļ nevarēs nokļūt 14. Saeimas vēlēšanu iecirknī. Balsošanu vēlētāja atrašanās vietā vēlēšanu iecirkņu komisijas nodrošinās arī vēlēšanu dienā, 1. oktobrī. Ja vēlēšanu iecirkņa komisija pieteikumu saņems vēlēšanu dienā līdz pulksten 12, pieteikums noteikti tiks izpildīts. Savukārt, ja pieteikums saņemts pēc pulksten 12, to izpildīs, ja vēlēšanu komisijai būs iespējams ierasties pie vēlētāja līdz vēlēšanu iecirkņu slēgšanai, pulksten 20, informē Centrālā Velēšanu komisija.

 

Lai pieteiktos balsot atrašanās vietā, jāuzraksta iesniegums, kurā jānorāda vēlētāja vārds, uzvārds, personas kods, precīza adrese, kur jāierodas vēlēšanu komisijai. Vēlams norādīt arī tālruni, kā vēlēšanu komisija var ar vēlētāju vai vēlētāja uzticības personu sazināties nepieciešamības gadījumā, kā arī jānorāda, vai vēlētājs neatrodas izolācijā, mājas karantīnā vai pašizolācijā saistībā ar Covid-19 infekciju. Pieteikums obligāti jāparaksta.

 

Pieteikums jāiesniedz vēlētāja atrašanās vietai tuvākajā vēlēšanu iecirknī. Pieteikt balsošanu vēlētāja atrašanās vietā var jebkura vēlētāja uzticības persona.

 

Kā informē Jelgavas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Jānis Dēvics, līdz šā rīta pulksten 8 balsošanu savā atrašanās vietā bija pieteicis 332 vēlētājs, tostarp 141 vēlētājs Jelgavas cietumā un ap 50 – Jelgavas slimnīcā.

 

Jāatgādina, ka, lai piedalītos 14. Saeimas vēlēšanās, vēlētājam nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība. 14. Saeimas vēlēšanās personas identitātes apliecināšanai atļauts izmantot arī pasi vai personas apliecību, kurai derīguma termiņš beidzies, sākot no 2020. gada 1. marta jeb laika, kad Latvijā sākās Covid-19 pandēmija un dokumentu nomaiņa bija apgrūtināta.

 

 

Vēlētāju uzskaitei un principa “viens vēlētājs – viena balss” nodrošināšanai 14. Saeimas vēlēšanās tiek izmantots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs, un spiedogs pasē par dalību vēlēšanās vairs netiek likts.

 

Informācija par vēlēšanu iecirkņu adresēm un darba laiku ir pieejama arī CVK interneta vietnē www.cvk.lv vai pa tālruni 67049999. CVK uzziņu tālruņa darba laiks vēlēšanu dienā, 1. oktobrī, būs no pulksten 7 līdz 24.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē