31.3 °C, 3.8 m/s, 37.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaVēlēšanu iecirknis no Tehnoloģiju vidusskolas pārcelts uz Mūzikas vidusskolu
Vēlēšanu iecirknis no Tehnoloģiju vidusskolas pārcelts uz Mūzikas vidusskolu
21/01/2021

5. jūnijā visā Latvijā norisināsies pašvaldību vēlēšanas. Ņemot vērā plānotos remontdarbus, vēlēšanu iecirknis no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas Meiju ceļā 9 pārcelts uz Jelgavas Mūzikas vidusskolu Lapskalna ielā 2. Šādas izmaiņas ceturtdien domes sēdē apstiprināja Jelgavas domes deputāti.

Jau drīzumā plānots uzsākt Tehnoloģiju vidusskolas rekonstrukciju, līdz ar to vēlēšanu iecirknis bija jāpārceļ uz tuvāko atbilstošāko vietu. Iecirkņa numurs – 191. – saglabāsies, bet mainīta iecirkņa atrašanās vieta – tas no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas pārcelts uz Jelgavas Mūzikas vidusskolu.

 

5. jūnijā, kad Latvijā notiks pašvaldību vēlēšanas, Jelgavā būs atvērti 15 iecirkņi. Šogad vēlēšanas notiks 41 pašvaldībā – sešās ārpus novadiem esošajās valstspilsētās, tostarp Jelgavā, un 35 novados. Informācija Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā liecina, ka pašvaldību vēlēšanās vēlētājiem pirmo reizi tiks nodrošināta iespēja balsot jebkurā savas pašvaldības vēlēšanu iecirknī. To paredz grozījumi  Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā un grozījumi Vēlētāju reģistra likumā.  Vēlēšanu iecirknī vēlēšanu komisijas darbinieks noskenēs vēlētāja pasi vai personas apliecību un pārliecināsies, ka vēlētājs ir iekļauts attiecīgās pašvaldības vēlētāju sarakstā un reģistrā jau nav atzīmes par viņa piedalīšanos vēlēšanās. Ja vēlētājam būs tiesības balsot, vēlēšanu iecirkņa komisija balsotāju reģistrēs elektroniskajā vēlētāju reģistrā un papildus ziņas par vēlētāju ierakstīs balsotāju sarakstā, kur vēlētājs parakstīsies par vēlēšanu materiālu saņemšanu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē