9.7 °C, 1.9 m/s, 89.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiVelo vasara arī Jelgavā
Velo vasara arī Jelgavā
29/05/2019

Rosinot vasaru pavadīt aktīvi un reizē iepazīstot Latviju, iedzīvotāji aicināti šovasar piedalīties spēlē “Latvijas velo vasara 2019”. Spēle ar velobraucienu pa Jelgavu, apmeklējot kontrolpunktus un pildot papilduzdevumus, tiks atklāta 1. jūnijā pulksten 18. Sākums – pie Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa.

Spēles mērķis ir popularizēt pārvietošanos ar velosipēdiem, parādīt, cik interesanti var pavadīt brīvo laiku kopā ar draugiem, ar ģimeni un individuāli, kā arī parādīt katras pilsētas kultūrvēstures pieminekļus, iepazīstināt ar vietējiem mājražotājiem, māksliniekiem.

 

Spēle sastāv no 100 kontrolpunktiem, kas atrodas dažādās Latvijas vietās, un tajos dalībniekiem ir jāveido foto atskaite. Katram kontrolpunktam Latvijas pilsētā vai novadā ir desmit papilduzdevumi, kas ietver gan izziņas momentus par konkrēto vietu, gan apzina mājražotājus katrā novadā. Tāpat ir uzdevumi, kas atsauc atmiņā Latvijas industriālo mantojumu, ļauj apzināt piemiņas vietas, mūziku, kultūru un dabas vērtības.

 

Kontrolpunktu karte

 

Pirmie dalībnieki ceļā jau aicināti doties 1. jūnijā no pulksten 3. Savukārt 1. jūnijā pulksten 18 interesenti aicināti uz spēles atklāšanas velobraucienu tepat pa Jelgavas ielām, lai iepazītu objektus, kas iekļauti spēles papilduzdevumos, apmeklētu Jelgavu, un arī saprastu, kā spēle spēlējama.

 

Maršruts nebūšot garāks par 20 kilometriem, tāpēc spēlē var pievienoties arī ģimenes ar bērniem. Tiem dalībniekiem, kuri būs reģistrējušies spēlei un veikuši ziedojumu, šis velobrauciens būs bez maksas, bet pārējiem dalības maksa būs 2 eiro.  

 

Uz velobraucienu lūgums līdzi ņemt padzerties, atstarojošo vesti un gaismiņu, ja iespējams.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē