19.1 °C, 3.9 m/s, 69.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiVelobraucienā apbalvos arī lēnākos dalībniekus
Velobraucienā apbalvos arī lēnākos dalībniekus
08/08/2006

Veicinot veselīgu dzīvesveidu un informējot par drošu pārvietošanos, piektdien 11. augustā Hercoga Jēkaba laukumā tiek aicināti visi jelgavnieki – velosipēdisti, piedalīties Vienotības velobraucienā no Jelgavas centrālā laukuma līdz 6. vidusskolas veloapmācības laukumam. Īpaši tiek gaidīti vecāki ar bērniem, kuri apguvuši patstāvīgās velobraukšanas iemaņas.

Lai dotos velobraucienā, dalībnieki tiek aicināti reģistrēties, kā arī iepazīties ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas informatīvo lekciju par drošu velobraukšanu. Pasākuma gaitā dalībniekus izklaidēs un atjautības konkursos iesaistīs Jelgavas pilsētas simbols Alnītis un Ceļu policijas tēls – inspektors Rūdis.

Pasākuma otrajā daļā pie 6. vidusskolas paredzētas velobraukšanas sacensības veiklības braucienā, lēnākā braucēja un avīžzēna izveicības disciplīnās. Pasākumā tiks izvērtēti arī ekstravagantākie velosipēdisti, no kuriem labākajiem tiks piešķirtas veicināšanas balvas. Savukārt skatītājus priecēs populārā mūziķa Gunāra Kalniņa veltīts koncerts dalībniekiem, kas popularizē velobraukšanu, kā veselīgu un ērtu pārvietošanās līdzekli mūsdienu satiksmes tīmeklī.

Velobraucienu organizē nodibinājums „Jelgava 21. gadsimtā” un tas veltīts Konstitucionālā likuma „Par Latvijas Republikas valstisko statusu” pieņemšanas un faktiskās neatkarības atjaunošanas 15. gadadienai.

Līdzdalību velobraucienā jau ir apstiprinājušas sabiedrisko organizāciju „Vecāki Jelgavai” un „Zontu klubs”, kā arī Jelgavas reģionālā Pieaugušo izglītības centra un Pašvaldības policijas pārstāvju komandas.

Pasākuma programma:
17:00 – Dalībnieku reģistrācija Hercoga Jēkaba laukumā.

17:15 – CSDD un Ceļu policijas informācija un viktorīnas par drošu velobraukšanu kopā ar inspektoru Rūdi.

18:00 – Velobrauciena starts no Hercoga Jēkaba laukuma.

Brauciena maršruts: Lielā iela – Pasta iela – Zemgales prospekts – Akadēmijas iela – Rīgas iela – Loka maģistrāle – 6. vidusskola.

18:40 – Velobraucēju ierašanās 6. vidusskolas veloapmācības laukumā.

Konkursi: lēnbraukšana, slaloms, ”veiklākais avīžzēns”.

20:00 – Apbalvošana.

20:15 – Uzstājas Gunārs Kalniņš.

Informāciju sagatavoja
Nodibinājuma „Jelgava 21. gadsimtā” valdes locekle
Rita Vectirāne
mob.29127726