23.2 °C, 4.2 m/s, 52.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaVelobraukšanas entuziasti piedalās 17. Jelgavas velobraucienā
Velobraukšanas entuziasti piedalās 17. Jelgavas velobraucienā
05/06/2022

Ap 270 velosipēdistu 5. jūnijā devās jau 17. Jelgavas velobraucienā ar šā gada tēmu “Vasarsvētki”. Brauciena dalībnieki, ceļā no Ozolskvēra līdz nometnei “Lediņi”, devās rotājušies atbilstoši šā gada tēmai – ozollapu vainagiem, ceriņu ziediem un citiem vasaras tematikas aksesuāriem.

Velobraucienā piedalījās dažāda vecuma velobraukšanas entuziasti, sākot no viena gada vecuma līdz pat 83. Daļa dalībnieku Jelgavas velobraucienā piedalījās atkārtoti, bet citam tā bija pirmā pieredze. Jau 17. reizi velobraucienā piedalījās Agnese ar savu ģimeni. “Velobraucienā piedalamies katru gadu, tā ir ģimenes tradīcija. Dēlam ir četri gadi un visus četrus gadus viņš ir piedalījies velobraucienā kopā ar mums,” tā Agnese. Savukārt pirmo reizi velobraucienā piedalījās jelgavniece Amanda ar dēlu. “Velobraucienā piedalamies pirmo reizi, ieraudzījām informāciju, ka velobrauciens norisināsies un izlēmām piedalīties, kā arī laikapstākļi šodien lutina,” tā Amanda. 

 

Noslēdzot septiņus kilometru garo braucienu, ikvienam dalībniekam bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs nometnē “Lediņi”.

 

Šajā reizē velobrauciena tēma bija “Vasarsvētki”, tāpēc dalībnieki bija aicināti padomāt par savu vizuālo noformējumu. Visspilgtākie un radošākie velobraucēji tika apbalvoti noslēguma pasākumā, tāpat arī tika apbalvots jaunākais un pieredzējušākais braucējs, jāpiebilst, ka jaunākā dalībniece Amēlija Dobele tiek aicināta saņemt savu balvu Sabiedriskajā centrā, Skolotāju ielā 8, iestādes darba laikā.

 

Šā gada velobraucienā izolozes kārtībā galveno balvu – 150 eiro velosipēda iegādei ieguva Šarlote Kļumele no Rīgas, kura piedalījās braucienā kopā ar komandu.

 

Jelgavas velobrauciens katru gadu pulcē vairākus simtus dalībnieku un viņu aktivitāte liecina par to, ka interese par šāda veida pasākumiem ir – tas savukārt mudina organizatorus turpināt iesākto tradīciju.

 

Velobrauciena mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu, veicināt Jelgavas velokustības attīstību un sabiedrības saliedētību, kā arī informēt par velosipēdistu drošas pārvietošanās iespējām Jelgavas pilsētas ielās. Pasākumu organizē biedrība “Jelgavā 21. gadsimts” un Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Sabiedriskais centrs” ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldība finansiālu atbalstu.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē