23.2 °C, 3 m/s, 62.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiVeselības dienai liela atsaucība
Veselības dienai liela atsaucība
16/05/2019

Šodien, 16.maijā, Jelgavā Sociālo lietu pārvalde (JSLP) sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti pilsēta organizēja Veselības dienu, kuras laikā iedzīvotāji tika aicināti bez maksas pārbaudīt savu veselību.

Kopumā triju stundu laikā tika notestēti 43 cilvēki, kuriem tika mērīts asinsspiediens, noteikts cukura un holesterīna līmenis asinīs, noteikts ķermeņa masas indekss, veikts miegainības tests, kā arī sniegtas Rīgas Stradiņa universitātes topošo ārstu konsultācijas.

 

Viena no pirmajām, kas izmantoja šo iespēju, bija 90 gadu vecā Albīnas kundze: “Esmu ļoti priecīga un pateicīga par šādu iespēju. Tagad man “uz rokas” ir paši svarīgākie veselības rādītāji, un izrādās – manā vecumā tie vēl ir gana labi,” priecājas pensionāre.

 

Albīnas kundze stāsta, ka katru rītu mājās vingrojot, īpaši stiprinot locītavas, tādēļ arī staigāšana un citas kustības viņai grūtības nesagādājot, arī asinsspiediens, ķermeņa svars un citi mērījumi esot normas robežās.

 

 

JSLP veselības veicināšanas speciālists Aleksejs Ērglis: “Pasākums bija izdevies, cilvēki apmierināti un izteica vēlmi biežāk tādus apmeklēt. Mans novērojums un atziņa pēc sarunas ar cilvēkiem: tiem, kuri ikdienā kustās, arī veselības rādītāji ir labāki.

 

 

Kāda kundze stāstīja, ka īpaši nevingrojot, bet vienu stundu dienā obligāti rosoties pa dārzu. Lieliski! Kopumā lielākās problēmas, kas apmeklētājiem tika konstatētas, bija paaugstināts asinsspiediens un holesterīna līmenis. ”

Tāpat novērojumi liecina, ka arī senioriem par ikdienas lietu kļūst ap roku aplikts pulsometrs, kas skaita noietos soļus, mēra pulsu un patērētās kalorijas – tātad rūp sava veselība.

 

Atkārtotas bezmaksas veselības pārbaudes akcijas Jelgavā gaidāmas vasarā.

 

Foto: Jelgavas pilsēta