22.9 °C, 4.1 m/s, 89.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbībaVID rīko seminārus uzņēmējiem par izmaiņām nodokļu jomā
VID rīko seminārus uzņēmējiem par izmaiņām nodokļu jomā
13/01/2021

Turpinot skaidrot 2020. gada nogalē pieņemtos grozījumus nodokļu jomā, Valsts ieņēmumu dienests (VID) 14. un 15. janvārī aicina piedalīties divos tiešsaistes semināros – “Grozījumi dabas resursu, PVN un auto nodokļos” un “Algas nodokļu aprēķins 2021. gadā”. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Tiešsaistes seminārs par būtiskākajām izmaiņām Dabas resursu nodokļa likumā, Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā un Pievienotās vērtības nodokļa likumā būs skatāms 14. janvārī no pulksten 11 VID kontā sociālajā platformā “Facebook” un “Youtube“. Savukārt tiešsaistes seminārs par izmaiņām algas nodokļu aprēķinā 2021. gadā notiks 15. janvārī no pulksten 10. Interesenti var pievienot šo pasākumu savam kalendāram ŠEIT un ŠEIT.

 

Seminārā par izmaiņām algas nodokļu aprēķinā interesenti varēs uzzināt par tādiem tematiem kā izmaiņām iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmēs, IIN piemērošanas kārtību autoratlīdzībām, jaunajiem neapliekamo ienākumu veidiem, izmaiņām mikrouzņēmumu nodokļa maksāšanas režīmā darba algām un citiem jautājumiem.

 

Jāatgādina, ka 2020. gada nogalē Saeima ir pieņēmusi vairākas izmaiņas dažādos nodokļu normatīvajos aktos, kas stājas spēkā šogad. Ar tām var iepazīties VID tīmekļvietnes sadaļā “Nodokļi 2021“. Lai skaidrotu, kā tieši šīs izmaiņas ietekmēs uzņēmējus un dažādas iedzīvotāju grupas, VID arī šogad rīkos vairākus tiešsaistes seminārus par izmaiņām nodokļu normatīvajos aktos 2021. gadā. Aktuālā informācija par turpmākajiem VID organizētājiem pasākumiem pieejama VID tīmekļvietnes www.vid.gov.lv sadaļā “Notikumu kalendārs”. Tiešsaistes semināri vēlāk pieejami arī ieraksta veidā.

 

Jautājumu un neskaidrību gadījumā interesenti aicināti zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, kā arī uzdot savus jautājumus rakstiski VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS). Zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija: Valsts ieņēmumu dienests