26.7 °C, 1.1 m/s, 60.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaVID šodien rīko tiešsaistes semināru par gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu
VID šodien rīko tiešsaistes semināru par gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu
01/03/2021

Sākot no marta iedzīvotāji var iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2020. gadu. Rūpējoties par klientu un darbinieku veselību, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) uz ārkārtējās situācijas laiku pārtraukta klientu apkalpošanu klātienē, tādēļ ikviens aicināts deklarāciju iesniegt elektroniski Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS). Lai skaidrotu, kā deklarāciju iesniegt ērti, ātri un vienkārši, VID 9. martā pulksten 14 rīko tiešsaistes semināru “Gada ienākumu deklarācija elektroniski: kā atgūt pārmaksātos nodokļus”.

Tiešsaistes seminārs 9. martā pulksten 14 būs skatāms VID kontā sociālajā platformā “Youtube” un “Facebook“. Tajā VID speciālisti stāstīs un atbildēs par to, kas, cik un kādus attaisnotos izdevumus var deklarēt, vai gada ienākumu deklarācija jāiesniedz obligāti, kā aizpildīt deklarāciju EDS, vai tai var pievienot čekus par ģimenes locekļu attaisnotajiem izdevumiem, kā arī sniegs atbildes uz citiem praktiskiem jautājumiem.

 

Interesenti var pievienot šo pasākumu savam kalendāram ŠEIT. Iepriekšēja reģistrēšanās nav nepieciešama un tiešraide būs pieejama publiski.

 

Tāpat VID atgādina, ka tie iedzīvotāji, kam gada ienākumu deklarācija par 2020. gadu jāiesniedz obligāti, to var izdarīt trīs mēnešu laikā, līdz pat 1. jūnijam, bet brīvprātīgi, attaisnoto izdevumu atgūšanai, deklarāciju var iesniegt trīs gadu garumā. Plašāka informācija, kā arī video pamācība un citi informatīvi materiāli ir pieejami VID tīmekļvietnes sadaļā “Gada ienākumu deklarācija“.

 

Jautājumu un neskaidrību gadījumā iedzīvotāji aicināti zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, kā arī uzdot savus jautājumus rakstiski VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”.  Svarīgi, ka, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu. 

 

 

Foto un informācija: Valsts ieņēmumu dienests