18.7 °C, 1.7 m/s, 79.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiVides erudīcijas konkursā uzvar Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija
Vides erudīcijas konkursā uzvar Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija
25/04/2019

26.aprīlī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Jelgavas daļā notika erudīcijas konkursa „Vides aizsardzība un mēs” fināls, kurā uzvarēja Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 7. komercklase.

Otrā vietā ierindojās Jelgavas Valsts ģimnāzijas 8.M klase, bet 3.vietu ieguva Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 7. B. klase.

 

 

Konkursa finālā komandām bija jāveic teorētiski un praktiski uzdevumi vides aizsardzības un ugunsdrošības jomā, piemēram, jāatpazīst aprīkojums, ar kuru var dzēst kūlu, visātrāk jāuzvelk ugunsdzēsēja glābēja aizsargtērps, jādemonstrē zināšanas par aizliegumiem meža ugunsnedrošajā laikposmā un jāveic citi uzdevumi.

 

 

Konkursa uzvarētāji maija beigās dosies ekskursijā uz Lietuvu, lai iepazītos ar Lietuvas pieredzi vides aizsardzības jomā un apmeklētu ugunsdzēsības daļu. Arī otrās un trešās vietas ieguvēji saņēma vērtīgas balvas, kuras varēs izmantot kopā ar visu klasi.

 

 

Konkurss notika Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros. Tā īstenošanu nodrošināja biedrība “Attīstība. Izglītība. Izaugsme.”.

Konkursa mērķis ir veidot skolēnu izpratni par vides aizsardzības jautājumiem, īpaši uzsverot kūlas dedzināšanas postošo ietekmi uz apkārtējo vidi, kā arī sekmēt skolēnu iesaistīšanos vides aizsardzībā ikdienā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē