12.1 °C, 2.2 m/s, 84 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaVides objekta “Mūsu saule” 14 zeltītās plāksnes atceļojušas uz Jelgavas Mākslas skolu
Vides objekta “Mūsu saule” 14 zeltītās plāksnes atceļojušas uz Jelgavas Mākslas skolu
13/03/2023

Atzīmējot Latvijas Bankas simtgadi, Latvijas mākslas skolu, tostarp Jelgavas Mākslas skolas, audzēkņi aizvadītajā gadā piedalījās zīmējumu konkursā “Mūsu pasaule, mūsu nākotne”. Apkopojot mākslas skolu audzēkņu darbus un iegravējot tos uz 369 zelta plāksnēm, dizaineris Artūrs Analts pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja radīja unikālu vides objektu “Mūsu saule”. Šobrīd šī instalācija turpina pastāvēt citā formā – katrs no 369 zelta fragmentiem devies pie zīmējuma autoriem, turpinot atgādināt par dalību šajā projektā. 14 zelta plāksnes atceļojušas uz Jelgavu.

Savas zelta plāksnes atpakaļ saņēmuši arī 14 Jelgavas Mākslas skolas audzēkņi – Daniela Razvadovska, Sanija Linde, Kate Prīse, Polīna Samsonova, Signija Ozoliņa, Alise Bumbule, Beatrise Biezā, Amanda Petkeviča, Olīvija Fogele, Samanta Ozola, Ernests Garbiļa, Emīlija Birģele, Austra Ozola un Kamilla Chibisova.  

 

Piedaloties zīmējumu konkursā, bērni attēloja savas pārdomas, kas, viņuprāt, ir mūsu visu nākotnes vērtības. Kas šobrīd ir svarīgs un labi pazīstams? Jelgavas Mākslas skolas audzēkņi savos darbos iekļāva tādas vērtības, kā ģimene, draugi, daba, mīlestība un citas.  Konkursa zīmējumi tika izstrādāti zīmēšanas stundās kopā ar skolotājām –  Ilzi Emsi-Grīnbergu un Kristīni Veinbergu, kā arī datorgrafikas stundās kopā ar skolotāju Andu Birģeli.

 

Vides instalācija “Mūsu saule” bija apskatāma pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Latvijas bankas simtgades veltītās izstādes “Vērtību zīmes” norises laikā no 2022. gada 9. oktobra līdz 2023. gada 15. janvārim. Zeltītā diska forma asociējās gan ar monētu, gan sauli – cerības, dzīvības, mūžīgas kustības, iedvesmas un garīguma simbolu.

 

 

Foto: Jelgavas Mākslas skola

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā