17.9 °C, 3 m/s, 67.2 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaVidusskolas beidzēji saņem atestātus un sertifikātus
Vidusskolas beidzēji saņem atestātus un sertifikātus
25/07/2020

Līdz ar aizvadīto ārkārtējo situāciju vidusskolēnu izlaidumi, pasniedzot 12. klašu beidzējiem atestātus un nokārtoto eksāmenu sertifikātus, šogad notiek jūlija izskaņā. Izlaidumi notiek, ievērojot noteiktos ierobežojumus – vairākas skolas izvēlas tos rīkot pa klasēm, kas ļauj ierobežotā skaitā piedalīties arī viesiem. Izlaidumi Jelgavas skolās norisinās no 24. līdz 26. jūlijam.

Jelgavas Valsts ģimnāzijā (JVĢ) piektdien aizvadīti četri izlaidumi katrai no 12. klasēm, piedaloties arī viesiem un daļai skolotāju, vienlaikus ļaujot vērot svinīgo pasākumu arī tiešraidē. JVĢ šogad absolvē 96 vidusskolēni. Absolventi saņēma atestātus, sertifikātus un jau piekto gadu tika pasniegtas arī skolas izcilības zīmes par labiem panākumiem mācībās, sabiedriskajā darbībā un aktivitātēs, kuras šogad saņēma seši skolēni. Tāpat ģimnāzijā pasniegta viena Finanšu ministrijas piešķirta Simtgades stipendija talanta pilnveidošanai, ko saņēma Mārtiņš Jānis Dauģelis. Kopumā Jelgavas skolās pasniegtas deviņas Simtgades stipendijas.

 

“Šis ir pirmais vidusskolas izlaidums atjaunotajā skolas ēkā, kurā ievācoties sākām šo mācību gadu. Pavasara semestris nāca ar attālinātās mācīšanās izaicinājumiem, kas bija īpašs laiks, jo mācījāmies visi. Mācījāmies, kā plānot, kā sarunāties, kā sadarboties. Šis laiks pierādīja, ka izglītības sistēmai ir jāmainās, sapratām, cik liela nozīme ir pašu vadītam mācīšanās procesam, cik liela nozīme ir tādām vērtībām kā atbildība, drosme, godīgums, un jāsaka paldies gan skolēniem, gan ģimenēm un tuvajiem, kas atbalstīja un deva iespēju,” absolventus uzrunāja JVĢ direktore Inese Bandeniece.

 

Piektdienā izlaidums aizvadīts arī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā (JTV), kur atestātus, eksāmenu sertifikātus, kā arī sertifikātus par iegūtajām profesijām skolas piedāvātajās programmās saņēma 12.i klases skolēni. Arī JTV īpaši tika godināti labākie absolventi, viņu vārdus ierakstot skolas goda grāmatā. Arī šajā skolā piešķirta viena Simtgades stipendija, kuru saņēma Ernests Kancēvičs.

 

“Šī 12. klase paliks atmiņā kā interesanta un zinātkāra, jūs skolas dzīvi darījāt dzīvāku un kvalitatīvāku, un jāsaka liels paldies, ka bijāt ar mums, cēlāt skolas prestižu pilsētā, valstī un nešaubos, ka arī tālāk,” tā JTV direktore Valentīna Maido. Arī Tehnoloģiju vidusskolai 2020. gada izlaidums ir kā zīmīgs pārmaiņu punkts, jo sākusies skolas ēkas Meiju ceļā rekonstrukcija, skolēniem turpmākos divus gadus aizvadot mācības ēkā Mātera ielā 30 un Jelgavas pilī.

 

Izlaidumos absolventus sveica arī Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne, piešķirot viņiem piemiņas nozīmītes ar pilsētas logotipu. “Izglītība ir zināšanas, sapratne, izvērtēšana, kritiskā domāšana un prespektīva nākotnes specialitātei. Ir ļoti būtiski, ka jūs interesē un iedvesmo tas, ko apgūstat un to darāt ar prieku. Lai jūsu tālākās izvēles ir pārdomātas, izsvērtas un neatlaidīgi dodaties uz priekšu,” divpadsmitos sveica R.Vectirāne.

 

Piektdien izlaidumi aizvadīti arī Jelgavas 5. vidusskolā, 6. vidusskolā un Jelgavas Amatu vidusskolā. Sestdien absolventi tiks sveikti Jelgavas 4. vidusskolā un Jelgavas Tehnikumā, bet svētdien vidusskolas izlaidumu laiku noslēgs Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija un atlikušo Amatu vidusskolas specialitāšu absolventi.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē