-3.6 °C, 1.8 m/s, 78.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiVidusskolēni iepazīsies ar inovatīvo uzņēmumu atbalsta veidiem
Vidusskolēni iepazīsies ar inovatīvo uzņēmumu atbalsta veidiem
19/10/2012

19. oktobrī Jelgavas 1. ģimnāzijas vidusskolēni un ekonomikas skolotājas dosies vizītē uz SIA „AKG Thermotechnik Lettland”, kurā tiks iepazīstināti ar uzņēmējdarbības atbalsta veidiem Latvijā un pašvaldībā.

Foto: Ivars Veiliņš
2012. gada 19. oktobrī Jelgavas 1. ģimnāzijas vidusskolēni un ekonomikas skolotājas dosies vizītē uz SIA „AKG Thermotechnik Lettland”, kurā tiks iepazīstināti ar uzņēmējdarbības atbalsta veidiem Latvijā un pašvaldībā.
 
V.a. Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (turpmāk – LIAA) sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu rīko Latvijas vidējās izglītības iestāžu izglītojamo vizītes inovatīvos, tehnoloģiski orientētos uzņēmumos Latvijas reģionos.
 
Vizītes laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar uzņēmējdarbības atbalsta veidiem Latvijā, pašvaldībā, kā arī Biznesa inkubatora darbību. Skolēni tiks iepazīstināti ar uzņēmuma darbības veidu, virzienu, tā ietekmējošiem mikro un makrovides faktoriem, izaicinājumiem ar ko uzņēmums sastopas sarežģītu ekonomisko apstākļu laikā un tā sasniegumiem. Diskusijās paredzēts apspriest ar uzņēmējdarbību saistītos jautājumus.
 
Pasākuma mērķis ir radīt izpratni par uzņēmējdarbību veicināt vidējās izglītības iestāžu izglītojamo informētību par inovatīviem, tehnoloģiski orientētiem uzņēmumiem Latvijā, to darbības pamata principiem, tehnoloģiju attīstības līmeni, kā arī risinājumiem uzņēmējdarbības izaicinājumu pārvarēšanā.
 
Iesaistoties projektā uzņēmumiem ir iespēja veicināt atpazīstamību, celt sava kā sociāli atbildīga uzņēmuma reputāciju sabiedrības acīs, motivēt jaunatni kļūt par saviem potenciāliem darbiniekiem un/ vai partneriem nākotnē.
 
„Latvijas skolu izglītojamo intereses par inovatīviem uzņēmumiem rosināšanas pasākumi” notiek LIAA realizētās „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programmas” ietvaros, un to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.
 
 
Informāciju sagatavoja
Zane Bērziņa
Vidzemes Augstskolas
Mūžizglītības centra izglītības metodiķe