3.5 °C, 4.6 m/s, 71 %

Jaunieši

Sākumlapa JaunumiJauniešiVidusskolēni un tehnikumu audzēkņi aicināti piedalīties Jauno ģeoinformātiķu un tālizpētes pētnieku skolā
Vidusskolēni un tehnikumu audzēkņi aicināti piedalīties Jauno ģeoinformātiķu un tālizpētes pētnieku skolā
28/02/2024

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Meža un vides zinātņu fakultāte organizē Jauno ģeoinformātiķu un tālizpētes pētnieku skolu, lai iepazīstinātu ar ģeoinformātikas speciālista darbu, studiju iespējām profesionālā bakalaura studiju programmā “Ģeoinformātika un tālizpēte” un satiktu līdzīgi domājošus jauniešu. Nodarbības ir bez maksas un par to apmeklējumu skolēni iegūs papildu punktus, lai pretendētu uz budžeta vietu profesionālā bakalaura studiju programmā “Ģeoinformātika un tālizpēte”.

Nodarbības skolā ir izzinošs, izglītojoši izklaidējošs pasākums, kurā vienkopus tiekas vidussskolēni, kuri jūt interesi par ģeoinformātiku un tālizpēti, to pielietojumi lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, kā arī transporta loģistikā. Turklāt inženieri, kuri pārzina ģeotelpisko datu ieguves un apstrādes tehnoloģijas, kā arī prot izstrādāt dažāda veida ģeotelpiskos risinājumus, ir ļoti pieprasīti dažādās tautsaimniecības nozarēs.

Nodarbības ir bezmaksas un to norise plānota 23. martā, 6. aprīlī un 20. aprīlī (sestdienās) no pulksten 10 līdz 14 Meža un vides zinātņu fakultātē (MVZF) (Akadēmijas ielā 19, Jelgava).

Pirmajā nodarbībā, 23. martā, dalībnieki iepazīsies ar studiju programmas iespējām, studiju vidi un Jelgavu.

Otrajā nodarbībā, 6. aprīlī, būs iespēja uzzināt par kartogrāfiju, fotogrammetriju un bezpilota gaisa kuģiem, kā arī praktiski darboties ar 3D modelēšanu.

Savukārt trešajā nodarbībā, kas notiks 20. aprīlī, jaunieši iegūs priekšstatu par ģeogrāfiskās informācijas sistēmām, datorgrafiku un piedalīsies 3D printēšanā.

Jauno ģeoinformātiķu un tālizpētes pētnieku skolas nodarbību plāns pieejams ŠEIT.

Nodarbībās dalībnieki iegūs punktus un labākie jaunieši pēc sekmīgas vidusskolas, ģimnāzijas vai tehnikuma absolvēšanas, iegūs tiesības studēt valsts budžeta finansētās vietās profesionālā bakalaura studiju programmā “Ģeoinformātika un tālizpēte”.

Pieteikšanās Jauno ģeoinformātiķu un tālizpētes pētnieku skolai norisinās, sazinoties ar tās vadītāju Vitu Celmiņu e-pastā: vita.celmina@lbtu.lv.