23.4 °C, 2.1 m/s, 60.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiVidusskolēni var piedalīties stipendiju konkursā “LVM Bioekonomikas skola”
Vidusskolēni var piedalīties stipendiju konkursā “LVM Bioekonomikas skola”
17/01/2021

Lai vairotu izpratni par meža resursu augošo lomu vides problēmu risināšanā, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) sadarbībā ar biedrību “Zaļās mājas”, AS “Latvijas Finieris”, SIA “Rīgas meži” un Valsts izglītības satura centru organizē stipendiju konkursu vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”. Trīs kārtās jaunieši iepazīs, dabā pētīs un risinās jautājumus, kuri skar inovatīvo bioekonomikas jomu. Šī gada tēma – “Koksnes biorafinēšana. Kas tā ir un kāda ir tās nozīme bioekonomikā?”

Stipendiju konkursā var piedalīties vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 16 līdz 19 gadiem. Lai piedalītos stipendiju konkursa 1. kārtā “ATKLĀJ”, vidusskolēniem ir individuāli jārada plakāta skice par to, kas ir bioekonomika saistībā ar gada tēmu “Koksnes biorafinēšana”. Skice jāreģistrē līdz 2021. gada 31. janvārim vietnē www.lvm.lv/bioekonomika. Plakāta radošajam un tehniskajam izpildījumam nav ierobežojumu – tas var būt sociālās reklāmas plakāts, informatīvs, izglītojošs vai citāds.

 

Stipendiju konkursa 2. kārtā “IZPĒTI DABĀ” jaunieši dosies Bioekonomikas ekspedīcijā, lai dabā iepazītu Latvijas lielāko atjaunojamo resursu – mežu – un gūtu ieskatu inovācijās AS “Latvijas Finieris” rūpnīcās un SIA “Rīgas meži” ražotnēs kopā ar nozares ekspertiem. Vienas dienas ekspedīcija plānota februāra beigās. Ja mācības skolās notiks attālināti, tad arī ekspedīcija tiks organizēta attālinātā formā.

 

Stipendiju konkursa 3. kārtā “RUNĀ” jaunieši varēs radīt vienu minūti garu video vēstījumu saviem vienaudžiem ANO Starptautiskajā Meža dienā, kas ik gadu tiek atzīmēta 21. martā. Video tēma “Koksnes biorafinēšana” atklājot koksnes produktu lomu klimata pārmaiņu mazināšanā un inovāciju radīšanā. Video jāreģistrē līdz 8. martam vietnē www.lvm.lv/bioekonomika.

 

Organizatoru žūrija izvērtēs reģistrētos video atbilstoši kritērijiem: skaidri uztverams un tēmai atbilstošs vēstījums (maksimums 25 punkti), saikne ar jauniešu ikdienu (maksimums 25 punkti), oriģinalitāte un radošums (maksimums 25 punkti). Labākie video tiek publicēti 12. martā “Facebook” lapā “Izzini mežu, Latvija”, kur ikviens “Facebook” lietotājs līdz 26. martam var balsot par video, spiežot “Patīk”. Publiskais balsojums veido ceturto vērtēšanas kritēriju – komunikāciju sociālajos medijos (maksimums 25 punkti).

 

Stipendiju konkursa nolikums pieejams ŠEIT. Vairāk informācijas par stipendiju konkursu, dažādi atbalsta materiāli un cita informācija – ŠEIT

 

 

Foto un informācija: Valsts izglītības satura centrs