17.4 °C, 1 m/s, 93.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsVieglatlēti cīnīsies par “Sportland” kausu, Jelgavas čempiona titulu un Ulda Samsona piemiņas balvu
Vieglatlēti cīnīsies par “Sportland” kausu, Jelgavas čempiona titulu un Ulda Samsona piemiņas balvu
10/06/2022

Šī gada vieglatlētikas sacensību “LVS/Sportland kauss” seriāla noslēdzošais, sestais, posms notiks Jelgavā 18. un 19. jūnijā. Vienlaikus tas būs arī Jelgavas čempionāts vieglatlētikā, savukārt diska metēji cīnīsies par Jelgavas trenera Ulda Samsona piemiņas balvu.

Kā pēdējos gados ierasts, Jelgavas vieglatlētikas čempionāts notiek vienlaikus ar seriāla “Sportland kauss” posmu. “Jelgavas vieglatlētiem ir iespēja startēt savas pilsētas stadionā, kā arī uz sacensībām parasti atbrauc arī liela daļa vadošo Latvijas vieglatlētu, kas tikai pastiprina konkurenci,” norāda Jelgavas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” sporta pasākumu organizatore Aļona Fomenko.

 

Sacensības notiks Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā. 18. jūnijā starti sāksies pulksten 15, 19. jūnijā – pulksten 11.30. Sacensībās piedalīsies sportisti, kas dzimuši 2006. gadā un vecāki. Dalībnieku pieteikšanās ilgs līdz 14. jūnija pulksten 12 Latvijas Vieglatlētikas savienības mājaslapā www.athletics.lv vai pa e-pastu sacensibas@athletics.lv. Dalības maksa ir astoņi eiro, bet Jelgavas pilsētas sporta skolu un klubu sportisti no dalības maksas ir atbrīvoti.

 

Pirmajā sacensību dienā sportisti sacentīsies šādās disciplīnās: 100 metru skrējiens, 400 metru skrējiens, 1500 metru skrējiens, 100/110 metru barjerskrējiens, 3000 metru šķēršļu skrējiens, kārtslēkšana, tāllēkšana, vesera mešana un šķēpa mešana. Otrajā sacensību dienā sportisti sacentīsies šādās disciplīnās: 200 metru skrējiens, 800 metru skrējiens, 3000 metru skrējiens, 400 metru barjerskrējiens, augstlēkšana, trīssoļlēkšana, lodes grūšana, diska mešana.

 

“LVS/Sportland kausa” un Jelgavas čempionāta 1.–3. vietas ieguvēji tiks apbalvoti ar kausiem, medaļām un balvām un 1. vietas ieguvēji saņems arī “Sportland” dāvanu karti 100 eiro vērtībā. Sacensībās paredzētas arī naudas balvas: absolūti augstvērtīgākā rezultāta pēc World Athletics punktu tabulām īpašniekam un īpašniecei – 70 eiro apmērā (treneriem – 30 eiro apmērā); augstvērtīgākā rezultāta pēc World Athletics punktu tabulām īpašniekam un īpašniecei no Jelgavas sportistiem – 70 eiro apmērā (treneriem – 30 eiro apmērā); absolūti augstvērtīgākā rezultāta īpašniekam un īpašniecei diska mešanā – 70 eiro apmērā (treneriem – 30 eiro apmērā); par Latvijas rekorda uzstādīšanu – 300 eiro apmērā (trenerim – 100 eiro); par Jelgavas rekorda uzstādīšanu – 100 eiro apmērā (trenerim – 50 eiro).

 

Sacensības organizē Latvijas Vieglatlētikas savienība sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”, Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolu un Jelgavas Vieglatlētikas klubu.

 

Foto: Jana Leite