17 °C, 1.1 m/s, 88.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiVienai dāvanai seko citas
Vienai dāvanai seko citas
01/02/2005

Krievu drāmas teātris izrādīja interesi par iespēju spēlēt uz mūsu skatuves regulāri, jo skatuves ir līdzīgas. Vēl vairāk – mūsu tehniskais aprīkojums teātra vadību pārsteidza, jo viņiem tik kvalitatīvas un modernas tehnikas nav.

Jau šobrīd ir zināms, ka pirmā izrāde būs skatāma 26. februārī, kad Krievu drāmas teātris Jelgavā viesosies ar izrādi «Cирена и Виктория» (“Sirēna un Viktorija”) , bet martā tā būs – «Edīte Piafa».  Aprīlī jelgavnieki varēs noskatīties izrādi «Vulfa kundzes nebaudos», kas būs skatāma gan latviešu, gan krievu valodā divus vakarus pēc kārtas.

Jelgavas kultūras dzīve ir kļuvusi bagātāka, interesantāka un daudzveidīgāka. Pēc kultūras nama remonta skatītājs ir atgriezies un novērtējis jaunās iespējas, moderno interjeru. Jāatzīst, ka mūsu pilsētas kultūras dzīvi jau sen vairs nebauda tikai jelgavnieki vien – uz daudziem pasākumiem ierodas cilvēki no Rīgas, Jelgavas rajona un visas Zemgales. Tāpēc mūsu uzdevums ir domāt par apmeklētāju, piedāvājot viņam saturīgas, kvalitatīvas un daudzpusīgas kultūras norises.

Ar Dailes teātra izrādēm lielie notikumi tikai sākas. Šobrīd interesi spēlēt Jelgavā izrādījis arī Leļļu teātris, tāpat turpināsies sadarbība ar Daugavpils, Liepājas un Valmieras teātriem un, protams, neizpaliks arī dažādu žanru koncerti.

Ir saņemts piedāvājums no Rīgas Doma zēnu kora; «Kremerata Baltika» mūziķiem; no Litas Beires par sadarbības iespējām Starptautiskā baleta festivāla laikā; 19. februārī koncertēs saksofonisti no Kubas, bet vasarā gaidām kori un mūziķus no ASV. Kora menedžeri rūpīgi izvēlējies koncertzāli Latvijā un no visām iespējām par labāko atzinis tieši Jelgavas kultūras namu. Mūs ir pamanījuši un novērtējuši, tāpēc šogad Jelgavā sagaidāms patiesi plašs kultūras pasākumu klāsts. Gaidīsim jaunas iespējas un izbaudīsim tās!
Inta Englande, pašvaldības aģentūras «Kultūra» direktora vietniece