16.4 °C, 1.2 m/s, 95.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaViesnīcu “Zemgale” pašizolācijai izmanto viens cilvēks
Viesnīcu “Zemgale” pašizolācijai izmanto viens cilvēks
14/04/2020

Viesnīca “Zemgale” 14. aprīlī uzņēmusi pirmo jelgavnieku, kurš atgriezies no ceļojuma pa Eiropu, un viņam ir nepieciešama pašizolācija, taču savā dzīvesvietā to nodrošināt nav iespējams.

Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra (POIC) vadītājs Gints Reinsons stāsta, ka 13. aprīlī pa tālruni 8787 kāds iedzīvotājs interesējies par radinieka pašizolācijas iespēju viesnīcā “Zemgale”. “Viņa ģimenes loceklis atgriezās no ceļojuma pa Eiropu, nav slims ar Covid-19, taču ievērojot visus noteikumus, turpmākās dienas viņam ir jāuzturas pašizolācijā, taču savā dzīvesvietā to nodrošināt nebija iespējams. Tāpēc viņu interesēja pašvaldības piedāvātā iespēja pašizolācijai izmantot viesnīcu “Zemgale”,” stāsta G.Reinsons. Otrdien no rīta vīrietis, kura deklarētā dzīvesvieta ir Jelgavā, ir uzņemts viesnīcā, lai uzturētos pašizolācijā. Viņš uzturēšanos viesnīcā apmaksās no personīgiem līdzekļiem.

 

No otrdienas viesnīcā “Zemgale” pastāvīgi dežurē arī Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija, rūpējoties par drošību un kārtību viesnīcā 24 stundas diennaktī. 

 

Jāpiebilst, ka reaģējot uz ārkārtējo situāciju, Jelgavas pilsētas pašvaldība vienojusies ar viesnīcu “Zemgale” par iespēju sniegt pašizolācijai nepieciešamo pakalpojumu, piedāvājot viesnīcas telpas. Šāds pakalpojums tiek nodrošināts iedzīvotājiem, kuriem nepieciešama pašizolācija, nav uzstādīta Covid-19 diagnoze un nav iespēju rast risinājumu par atsevišķu dzīvesvietu.

Tiem, kuri izvēlēsies šādu iespēju, par pakalpojumu ir jāmaksā – ar viesnīcu panākta vienošanās, ka maksa ir 20 eiro diennaktī.

 

Savukārt trūcīgiem un maznodrošinātiem Jelgavā deklarētiem iedzīvotājiem, kā arī personām, kuras finansiāli ietekmējusi Covid-19 izraisītā krīze, nepieciešamības gadījumā šo pakalpojumu apmaksās pašvaldība, bet ar noteikumu, ka personai nav uzstādīta Covid-19 diagnoze. Lai varētu saņemt pašvaldības apmaksātu izmitināšanas pakalpojumu, personai jābūt Sociālo lietu pārvaldes izsniegtam nosūtījumam.

 

Iedzīvotāji, kam ir radusies šāda nepieciešamība, aicināti zvanīt Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa tālruni 8787, Jelgavas Sociālo lietu pārvaldei pa tālruni 63007491 vai rakstīt pa e-pastu janis.verzemnieks@soc.jelgava.lv.

 

Nepieciešamības gadījumā pašvaldība meklēs papildu telpas, lai nodrošinātu iespēju pašizolēties.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē