18.7 °C, 2.4 m/s, 79.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiVikingu liellaiva piestās Jelgavā
Vikingu liellaiva piestās Jelgavā
30/05/2014

Driksas ūdeņos 1.jūnijā iepeldēs vikingu liellaiva „Nameisis”, un pulksten 12 Jāņa Čakstes bulvāra promenādes laivu piestātnē notiks liellaivas „Nameisis” kapteiņa un komandas sagaidīšana.

Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Driksas ūdeņos 1.jūnijā iepeldēs vikingu liellaiva „Nameisis”, un pulksten 12 Jāņa Čakstes bulvāra promenādes laivu piestātnē notiks liellaivas „Nameisis” kapteiņa un komandas sagaidīšana.

Jelgava izvēlēta par liellaivas mājvietu, un, sākot no jūlija, jelgavniekiem un pilsētas viesiem būs iespējams doties izbraukumos ar vikingu liellaivu pa Lielupes un Driksas ūdeņiem.

Deviņu cilvēku komanda maija sākumā uzsāka ekspedīciju pa Daugavu, mērojot ceļu ar liellaivu „Nameisis” no Daugavas iztekas Krievijā līdz ietekai Baltijas jūrā un tālāk turpinot ceļu pa Lielupi līdz Jelgavai. Vikingu liellaiva 23.maijā šķērsoja Baltkrievijas – Latvijas robežu un pašlaik kuģo pa Daugavas ūdeņiem Latvijas teritorijā. Jau šīs nedēļas nogalē liellaiva „Nameisis” sasniegs ekspedīcijas galamērķi – Jelgavu.

Liellaiva „Nameisis” Jāņa Čakstes bulvāra promenādes laivu piestātnē pietauvosies 1.jūnijā pulksten 12. Driksas krastmalā „Nameisis” tiks sagaidīts ar trompešu fanfarām, bet „Nameiša” komanda Jelgavā tiks sveikta ar apsveikuma runu. Pasākuma laikā ikvienam interesentam būs iespējams uzkāpt uz liellaivas klāja, aprunāties ar kapteini un noskaidrot, kādi atgadījumi piedzīvoti tālajā ceļā pa Daugavas ūdeņiem.

„Nameisis” ir 12 metrus gara, 2,5 metrus plata laiva, tā paredzēta 20 pasažieru uzņemšanai un ir jaunākais šāda tipa laivas ražojums Zemgalē. Liellaivas nosaukums ir piešķirts par godu pēdējam Zemgales ķēniņam Nameisim, un tieši Jelgava izvēlēta par vikingu liellaivas mājvietu, kur no 1.jūlija ikviens varēs izmantot iespēju doties izbraukumos pa Lielupes un Driksas ūdeņiem.

Izbraukumus pa Lielupi un Driksu vadīs liellaivas „Nameisis” kapteinis Aigars Pampe, kas šogad beidza Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra organizētos gidu kursus un ir saņēmis Jelgavas un apkārtnes gida sertifikātu. Kursu noslēguma darbu A. Pampe veltīja ekskursijas “Ap salām Jelgavā senākajā buriniekā “Nameisis”” izstrādei.

 
Informācija sagatavota
Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā