-4.6 °C, 0.6 m/s, 93.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiViļa Ozola simto jubileju atzīmēs ar koncertu
Viļa Ozola simto jubileju atzīmēs ar koncertu
19/11/2023

Atzīmējot Jelgavas izcilā kultūras darba vadītāja, horeogrāfa, kā arī deju kolektīvu dibinātāja un vadītāja simto jubileju, Jelgavas kultūras namā 26. novembrī pulksten 16 notiks koncerts “Cilvēks, kas vieno/Vilim Ozolam 100”. Pasākums uz skatuves dejā vienos desmit deju kolektīvu dalībniekus, kas dzīvās mūzikas pavadījumā skatītājus iepazīstinās ar V.Ozola radošo mantojumu.

V.Ozola dzīves un radošā darba gadi ir cieši saistīti ar Zemgali, tostarp Jelgavu, tāpēc plašā Latvijas dejotāju saime viņu dēvē par Zemgales deju ķēniņu. “Šajā koncertā ar nosaukumu “Cilvēks, kas vieno/ Vilim Ozolam 100″ vēlamies uzsvērt un parādīt, ka izcilais Zemgales deju ķēniņš savulaik apvienojis sevī ļoti daudzas radošās šķautnes: viņš bijis ne tikai talantīgs horeogrāfs, bet arī daudzu deju kolektīvu dibinātājs un ilggadējs vadītājs, arī ziņģu meistars. Vienlaikus vēlamies uzteikt V.Ozola radošo mantojumu jeb dejas, apliecinot, ka tās turpina dzīvot arī šodien,” norāda koncerta režisors Sandis Kalniņš.

Savos radošajos meklējumos V.Ozols bija celmlauzis sižetisko deju veidošanā, piešķirot saturam atbilstošu horeogrāfisku formu. Tā arī jubilejas koncerta apmeklētāji tiks aicināti vērot spilgtas dejas ar atribūtikas izmantošanu, kurās precīzākai satura atklāsmei un noskaņas radīšanai iekļauti, piemēram, svečturi un sprēslīcas. Savukārt, turpinot V.Ozola iesākto darbu un apliecinot to pārmantojamību paaudzēs, deju kolektīvi koncertā izdejos arī četras jaunrades dejas.

S.Kalniņš norāda, ka koncertā uz skatuves būs deju kolektīvi, kurus savulaik dibinājis, vadījis vai kuru šā brīža vadītāji bijuši cieši saistīti ar V.Ozolu. Apstiprinot piederības saikni, koncertā uzstāsies tautas deju ansambļi “Diždancis”, “Kalve”, “Ritums”, “Lielupe” (D grupa), vidējās paaudzes deju kolektīvi “Laipa”, “Kalve”, “Rota”, “ExLielupe”, kā arī jauniešu deju kolektīvi “Vēja zirdziņš” un “Ieviņa”. “Koncertā uz skatuves darbosies arī Ādolfa Alunāna teātra aktieri, bet par muzikālo pavadījumu, saglabājot V.Ozola raksturu mūsdienīgā skanējumā, rūpēsies muzikālā grupa Ulda Timmas vadībā.

Biļešu cena uz koncertu “Cilvēks, kas vieno/ Vilim Ozolam 100” ir no 4 līdz 5 eiro. Tās iespējams iegādāties visās “Biļešu paradīzes” kasēs vai internetā – www.bilesuparadize.lv.