18 °C, 3 m/s, 79.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiViljama Šekspīra luga “Jautrās Vindzorietes”
Viljama Šekspīra luga “Jautrās Vindzorietes”
18/02/2013

24. februārī, pulksten 14, Kultūras nama Lielajā zālē skatītājiem tiek piedāvāta izcilā angļu dramaturga Viljama Šekspīra luga "Jautrās Vindzorietes", kuru iestudējis Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris.

Klikšķināt uz attēla, lai atvērtu

24. februārī, pulksten 14, Kultūras nama Lielajā zālē skatītājiem tiek piedāvāta izcilā angļu dramaturga Viljama Šekspīra luga “Jautrās Vindzorietes”, kuru iestudējis Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris.
 
Vindzorā ieradies sers Džons Falstafs (Vilnis Auza) – vīrs ar lielu pašapziņu un bagātu fantāziju. Viņš apņēmies pavedināt divas godīgas Vindzoras iedzīvotājas – misis Peidžu (Linda Baumane), kuras vīrs uzticas sievai, un misis Fordu (Zane Bulderberga), kuras vīra greizsirdība viegli sakairināma. Vindzorietes uzzina par Falstafa blēdībām un vienojas viņu pārmācīt, jo „no spēles šīs lai katrs zin un jūt – var jautra sieva uzticīga būt”.

Kamēr Falstafs aizņemts ar valdzināšanas mākslu, arī citiem Vindzoras pilsoņiem savi pārdzīvojumi – divkauja, cīņa par dāmas sirdi un mantojumu, kalpu un kungu attiecību noskaidrošana un arī kāds piedzīvojums ar maģiskām būtnēm.

Šekspīra kaislībām Vindzorā mūziku sarakstījis komponists Māris Lasmanis. Izrādes režisore Lūcija Ņefedova. Kostīmu māksliniece Valentīna Romanovska, scenogrāfs Ivars Pirvics.
 
Biļetes cena 3, 2.50 un 2 lati.

Informācija sagatavota
Ādolfa Alunāna Jelgavas teātrī