Sērijas “Vingro ar čempionu!” trešajā videosižetā ikvienam ir iespēja kopā ar daudzkārtēju Latvijas čempionu peldēšanā Jevgeņiju Boicovu nostiprināt vēdera un muguras muskulatūru.
Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēknis J.Boicovs ar peldēšanu nodarbojas jau sešpadsmito gadu. “Peldēt sāku septiņu gadu vecumā. Bērnībā daudz slimoju, tāpēc sākumā trenējos tā saucamajā veselības grupā. Kad mācījos 4. klasē, mums ar brāli piedāvāja piedalīties Peldēšanas skolas rīkotajās Ziemassvētku sacensībās, kurās bija jāpeld 25 metru distance četros veidos – brasā, brīvajā stilā, tauriņstilā un uz muguras. Es toreiz pat necerēju kāpt uz pjedestāla, bet izcīnīju 1. vietu! Pēc šīm sacensībām pārgāju trenēties uz sporta grupu,” savu pirmo panākumu peldēšanas sportā atceras Jevgeņijs.
Interese un cītīgs darbs devis rezultātus: Jevgeņijs labojis vairākus Jelgavas rekordus, izpildījis Sporta meistara normatīvu, viņam piederējis arī Latvijas rekords 4×100 metru kombinētajā vīriešu stafetē (Jevgeņijs peldēja brīvā stila distanci), kas nu jau ir labots, izcīnījis daudzus Latvijas čempiona titulus gan jauniešu, gan junioru, gan pieaugušo konkurencē. Jāpiebilst, ka pirmo Latvijas čempiona titulu pieaugušo konkurencē sportists ieguva, mācoties vien 12. klasē. Aizvadītajā sezonā viņš kļuva par Latvijas čempionu Ziemas čempionātā 200 metros brīvajā stilā un Vasaras čempionātā 50 metros brasā.
J.Boicovs ļoti lepojas ar to, ka pērn viņam bija iespēja piedalīties 30. Pasaules universiādē, kurā viņam izdevās parādīt savu labāko sniegumu. “Piedalīties šāda mēroga sacensībās ir liels gods, jo, manuprāt, lielākas sacensības par Pasaules universiādi ir tikai olimpiskās spēles,” norāda sportists.
J.Boicova mērķis ir startēt Eiropas čempionātam peldēšanā. Šā gada Eiropas čempionāts 50 metrus garā baseinā ir pārcelts uz 2021. gadu, savukārt par Eiropas čempionātu 25 metrus garajā baseinā, kas bija plānots decembrī, šobrīd gala lēmuma nav – vai tas notiks vai nenotiks.
Videosižetā Jevgeņijs demonstrē vingrinājumus no savas treniņu programmas, kas paredzēti vēdera un muguras muskulatūras stiprināšanai.
VINGRINĀJUMU APRAKSTS
1. vingrinājums.
Sākuma stāvoklis – guļus uz muguras, kājas priekšā, saliektas gurnu platumā, rokas aiz galvas, skats vērsts uz priekšu. Veicot izelpu, nedaudz atcelt ķermeņa augšdaļu (līdz lāpstiņu beigu posmam) un ieelpojot atgriezties sākuma stāvoklī. Vingrinājuma laikā muguras jostas daļu neatcelt. Atkārtojumu skaits: 8–16 reizes.
2. vingrinājums.
Sākuma stāvoklis – guļus uz muguras, ķermeņa augšdaļa nedaudz atcelta no grīdas, kājas saliektas, pēdas uz grīdas, ceļi un pēdas novietotas gurnu platumā, rokas lejā. Veicot izelpu, virzīties ar labo roku pie labās kājas potītes, un ieelpojot atgriezties sākuma stāvoklī. Vingrinājuma laikā muguras jostas daļu neatcelt, pleci atbrīvoti un nolaisti uz leju. Atkārtojumu skaits: 8–16 reizes uz katru pusi.
3. vingrinājums.
Sākuma stāvoklis – guļus uz muguras, kājas priekšā, saliektas gurnu platumā, rokas aiz galvas, skats vērsts uz priekšu. Veicot izelpu, kreisās rokas elkoni tuvināt labās kājas celim, un ieelpojot atgriezties sākuma stāvoklī. Vingrinājuma laikā muguras jostas daļu neatcelt, pleci atbrīvoti un nolaisti uz leju. Atkārtojumu skaits: 8–16 reizes uz katru pusi.
4. vingrinājums.
Sākuma stāvoklis – guļus uz muguras, plaukstas pie grīdas, skats vērsts uz priekšu. Spiežot plaukstas pret grīdu, pārmaiņus pacelt kājas priekšā. Elpošana vienmērīga. Vingrinājumu pildīt ar nelielu amplitūdu, muguras jostas daļu neatcelt, pleci atbrīvoti un nolaisti uz leju. Atkārtojumu skaits: 8–16 reizes ar katru kāju.
5. vingrinājums.
Sākuma stāvoklis – guļus uz muguras, rokas augšā. Veicot izelpu, vienlaikus saliekt kājas priekšā un ar rokām pieskarties pie kāju potītēm, un ieelpojot atgriezties sākuma stāvoklī. Vingrinājuma laikā muguras jostas daļu neatcelt. Atkārtojumu skaits: 8–16 reizes.
6. vingrinājums.
Sākuma stāvoklis – balsts guļus. Plaukstas locītava atrodas zem pleca locītavas, ķermenis taisns, kājas plecu platumā, skats vērsts uz leju. Veicot izelpu un saglabājot ķermeni taisnu, pāriet balstā uz apakšdelmiem ar kreiso un labo roku, un ieelpojot iztaisnot kreiso un labo roku. Atkārtojumu skaits: 8–16 reizes ar katru roku.
7. vingrinājums.
Sākuma stāvoklis – guļus uz vēdera, rokas augšā, augums atliekts, skats vērsts uz leju. Pārmaiņus atcelt pretnosaukuma roku un kāju. Elpošana vienmērīga. Atkārtojumu skaits: 8 reizes, sākot ar kreiso roku, un 8 reizes, sākot ar labo roku.
8. vingrinājums.
Sākuma stāvoklis – balsts guļus. Plauksta atrodas zem pleca, ķermenis taisns, kājas plecu platumā, skats vērsts uz leju. Veicot izelpu un saliecoties gūžas locītavās, pārmaiņus pieskarties ar roku pretnosaukuma kājai, un ieelpojot atgriezties sākuma stāvoklī. Atkārtojumu skaits: 8–16 reizes ar katru pusi.
9. vingrinājums.
Sākuma stāvoklis – guļus uz vēdera, rokas augšā, rokas un kājas atceltas, skats vērsts uz leju. Veicot izelpu, vēzēt rokas aiz muguras, un ieelpojot atgriezties sākuma stāvoklī. Atkārtojumu skaits: 8–16 reizes.
10. vingrinājums.
Sākuma stāvoklis – balsts guļus. Plauksta atrodas zem pleca, ķermenis taisns, kājas plecu platumā, skats vērsts uz leju. Veicot izelpu un saglabājot ķermeni taisnu, vēzēt roku sānis augšā, pagriežot ķermeņa augšdaļu, skats uz augšu, un ieelpojot atgriezties sākuma stāvoklī. Atkārtojumu skaits: 8–16 reizes ar katru roku.
11. vingrinājums.
Sākuma stāvoklis – guļus uz muguras, kājas un rokas priekšā. Veicot izelpu, atcelt ķermeņa augšdaļu uz augšu, ar rokām pieskaroties pie pirkstgaliem, un ieelpojot atgriezties sākuma stāvoklī. Vingrinājuma laikā muguras jostas daļu neatcelt. Atkārtojumu skaits: 8–16 reizes.
12. vingrinājums.
Sākuma stāvoklis – balsts guļus. Plauksta atrodas zem pleca, ķermenis taisns, kājas plecu platumā, skats vērsts uz leju. Saglabājot ķermeni taisnu, pārmaiņus saliekt un iztaisnot labo un kreiso kāju priekšā, virzot pie vēdera. Elpošana vienmērīga. Atkārtojumu skaits: 8–16 reizes uz katru kāju.
13. vingrinājums.
Sākuma stāvoklis – balsts guļus uz apakšdelmiem (planka), elkonis atrodas zem pleca locītavas, ķermenis taisns, kājas plecu platumā, skats vērsts uz leju. Saglabājot ķermeni taisnu, turēt 60–180 sekundes. Elpošana vienmērīga.