21.4 °C, 1.1 m/s, 76.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsVīriešu volejbola komanda šogad startēs Nacionālajā līgā
Vīriešu volejbola komanda šogad startēs Nacionālajā līgā
07/10/2022

Jau šajā nedēļas nogalē sāksies “Optibet” Nacionālās līgas čempionāts volejbolā vīriešiem, kurā šogad startēs jauna Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada apvienotā komanda VK “Jelgava”. Pirmā sezonas spēle komandai notiks svētdien, 9. oktobrī, pulksten 17 Jelgavas novada Sporta centrā Aviācijas ielā 8. Ieeja uz spēli ir bez maksas.

Jaunā apvienotā Jelgavas un novada komanda izveidota uz bijušās VK “Ozolnieki” komandas bāzes, piesaistot spēlētājus no VK “Biolars/MSĢ” un bijušos Jelgavas novada Sporta centra volejbola nodaļas audzēkņus. “Galvenais nosacījums – 85 procenti no komandas sastāva ir vietējie spēlētāji, kuri dzīvo, strādā, darbojas Jelgavā vai Jelgavas novadā, un daži piesaistītie spēlētāji no tuvākiem novadiem. Tas arī mums ir izdevies. Esam izveidojuši labu komandu, ar kuru jau no augusta aizvadu treniņus un pagājušajā nedēļā, uzvarot visas trīs spēles Ventspils volejbola kausā, jūtamies diezgan pārliecināti par savām spējām,” atzīst komandas galvenais treneris Raimonds Liniņš, kuram uzticēts vadīt jauno komandu.

 

Treneris atzīst, ka viņam un arī lielākajai daļai komandas spēlētāju jau ir pieredze Nacionālajā līgā (pagājušajā gadā VK “Ozolnieki” to noslēdza 4. vietā), un šīs sezonas mērķis noteikti ir cīnīties par medaļām. “Spēlētāju sastāvs mums ir labs, un man šķiet, ka komanda jau ir labi arī saspēlējusies. No zināmākajiem spēlētājiem mums komandā ir Edvards Apsītis, kurš spēlēja Latvijas U-17 junioru izlasē Eiropas čempionātā, Jelgavas Valsts ģimnāzijas sporta skolotājs un volejbola treneris Mikus Podkalns, Ervīns Āboms, Ēriks Strautnieks,” papildina treneris.  

 

Nacionālās līgas čempionātā šogad spēlēs astoņas komandas – VK “Aizpute”, “Augšdaugava”, “Jēkabpils juniori/JSS”, VK “Kuldīga/Kuldīgas NSS”, “Rīgas Tehniskā universitāte”, “Vecumnieki”, VK “Ventspils” un VK “Jelgava”. R.Liniņš norāda, ka visas čempionāta komandas ir diezgan līdzvērtīgas un uzvarēt var jebkura. “Šogad gan īsti nezinām, ko varam sagaidīt no sezonas pirmajiem pretiniekiem “Augšdaugavas”, kurā šajā sezonā ir apvienojušās divas spēcīgās Daugavpils komandas, un “Jēkabpils junioriem/JSS”, kurā apvienojušies juniori un “Jēkabpils lūši”,” tā R.Liniņš, uzsverot, ka sezona noteikti būs ļoti interesanta un arī skatītāji aicināti atbalstīt savējos.

 

VK “Jelgava” treniņus aizvada Zemgales Olimpiskajā centrā un arī mājas spēles tiks aizvadītas šeit. Izņēmums gan ir sezonas atklāšanas spēle 9. oktobrī pulksten 17, kur VK “Jelgava” tiksies ar “Augšdaugava” Jelgavas novada Sporta centrā Aviācijas ielā 8. Ieeja uz spēlēm ir bez maksas. 

 

“Optibet” Nacionālās līgas čempionātā komandas katra ar katru aizvadīs divas spēles. Pēc 14 aizvadītām spēlēm sešas labākās vienības iekļūs izslēgšanas spēļu turnīrā. Divas labākās uzreiz nodrošinās vietu pusfinālā, bet pārējās četras (3. ar 6. un 4. ar 5.) līdz divām uzvarām cīnīsies ceturtdaļfinālā. Līdz divām uzvarām noritēs arī pusfināla sērijas un sērijas cīņā par zelta un bronzas medaļām, jo finālčetrinieka cīņu šosezon nebūs. Pamatturnīru plānots beigt 18. februārī, bet medaļu īpašniekus noskaidrot līdz 18. martam.

 

Pēc Nacionālās līgas turnīra trīs labākās līgas vienības kopā ar trim Baltijas Vīriešu volejbola līgas (BVVL) klubiem iekļūs Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēs un cīnīsies par Latvijas čempionāta medaļām. Divas labākās BVVL vienības uzreiz iekļūs pusfinālā, bet pārējās četras komandas sacentīsies ceturtdaļfinālā. Šī turnīra fāze paredzēta no 22. marta līdz 16. aprīlim.

 

Komandas sastāvs: Edgars Kalnozols, Matīss Šalkovskis, Elvijs Taujenis, Jēkabs Ekhards, Edvards Apsītis, Reinis Vasiļevskis, Kārlis Krauze, Ēriks Strautnieks, Ervīns Āboms, Zigmārs Keišs, Harijs Pūliņš, Mikus Podkalns, Gvido Griestiņš, Toms Eīls Liepa, Rinalds Sirmais, Klāvs Vilde, Dāvis Vīksne.

 

 

Foto: no komandas arhīva