-4.4 °C, 4.1 m/s, 85.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaVirtuālo ekspozīciju atklāšana Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā
Virtuālo ekspozīciju atklāšana Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā
08/02/2019

18.janvārī Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā atklāta virtuālā ekspozīcija “Kari un karavīrs Jelgavā cauri laiku lokiem” un “Zemgales tautas tērps un tā valkāšanas tradīcijas” stāstot par virtuālo ekspozīciju nozīmi tūrisma attīstībā Jelgavā. Ekspozīcijas ļauj skatītājam ielūkoties dažādos vēstures notikumos un faktos, kā arī iesaistīties, piedalīties un izprast notiekošo.

Ekspozīcija “Kari un karavīrs Jelgavā cauri laiku lokiem” sniedz ieskatu četru karu norisē – sākot ar Livonijas karu un beidzot ar Otro pasaules karu. Četros sižetos, kuru kopējais garums ir aptuveni divpadsmit minūtes, ekspozīcijas apmeklētājs var iziet cauri četriem kariem, ieraudzīt, kā mainījusies kara tehnika, karavīru apģērbs. Tāpat nozīmīga pievienotā vērtība ir iespēja sižetos redzēt kara ainas vēsturiskās Jelgavas vietās, kuras mūsdienās ir mainījušās līdz nepazīšanai. Izmantojot vēsturiskas fotogrāfijas, muzeja darbiniekiem izdevies pilnībā rekonstruēt, piemēram, Jelgavas tirgus laukumu, kura atmosfēru var izjust ar virtuālo briļļu starpniecību. Šī virtuālā ekspozīcija atradīsies Kara zālē muzeja 1. stāvā.

 

Savukārt ekspozīcija “Zemgales tautas tērps un tā valkāšanas tradīcijas” stāsta par Zemgales tautastērpa attīstību un valkāšanas tradīcijām. Uzvelkot virtuālās realitātes brilles, ir iespēja pašam piedalīties brunču aušanā, kur virtuālais tēls vecmāmiņa iepazīstina ar aušanas procesu un sniedz informāciju par Zemgales brunču audumu rakstiem, krāsām un paskaidro, ar kādām augu krāsvielām iespējams iegūt brunču audumā izmantotās krāsas. Atceroties IV Vispārējos latviešu dziesmu un mūzikas svētkus, kas 1895. gadā notika Jelgavā un ko organizēja toreizējais Jelgavas latviešu biedrības priekšsēdētājs vēlākais valsts prezidents Jānis Čakste, virtuālajā ekspozīcijā var redzēt, kā J.Čakste uzrunā Dziesmu svētku dalībniekus un iesaistās citās aktivitātēs. Šī ekspozīcija atrodas muzeja ekspozīcijas zālē, kas iepazīstina ar pilsētas vēsturi 19. gadsimtā, kad Jelgava bija Kurzemes guberņas centrs.

 

Picture_1.JPG

 

Pirms virtuālo ekspozīciju atklāšanas, pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar nozares speciālistu sagatavotajiem ziņojumiem par virtuālo ekspozīciju nozīmi tūrisma attīstībā Jelgavā un gūto praktisko pieredzi inovatīvu risinājumu ieviešanā un pārrobežu sadarbības veicināšanā tūrisma nozarē.

 

Virtuālās ekspozīcijas izstrādātas Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Starptautiskas nozīmes kultūras tūrisma maršruts “Baltu ceļš” īstenošanas ietvaros.

 

Picture_3.JPG

 

Projekta mērķis: ir palielināt apmeklētāju skaitu programmas teritorijā (Latvija – Lietuva), sekmējot tūrisma attīstību un izveidojot starptautiskas nozīmes kultūras tūrisma maršrutu.

 

Projekta kopējās plānotās izmaksas: ir 763 402, 38 EUR, no tām Jelgavas pilsētas pašvaldības plānotās izmaksas – 117 850, 10 EUR, t.sk. 100 172, 58 EUR (85%) – Eiropas Reģionālā fonda finansējums, 5 892, 51 EUR (5%) ir Valsts budžeta dotācija un 11 785, 01 EUR (10%) ir Jelgavas pilsētas pašvaldības finansējums.

 

Projekta īstenošanas laiks: no 2017.gada 24.aprīļa līdz 2019.gada 23.aprīlim.

 

Kontakti:

Aiga Anitena

Projektu vadītāja, Projektu vadības sektors
Jelgavas pilsētas domes administrācijas Attīstības un pilsētplānošanas pārvalde
Jelgavas pilsētas pašvaldība
Tel: 63005560

E-Pasts: aiga.anitena@jelgava.dome.lv