21.8 °C, 2.1 m/s, 93.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiVisā Latvijā ieslēgs trauksmes sirēnas
Visā Latvijā ieslēgs trauksmes sirēnas
22/05/2006

Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata satraukties un nekāda turpmākā rīcība nav nepieciešama. VUGD aicina viesnīcu administrāciju informēt savus ārvalstu klientus par gaidāmo trauksmes sirēnu pārbaudi, lai neradītu veltīgu satraukumu.

Trauksmes sirēnas paredzētās iedzīvotāju ātrai brīdināšanai par ārkārtējām situācijām, notikušām dabas vai tehnogēnām katastrofām vai to draudiem.

Savukārt turpmāk, izdzirdot sirēnas signālu, jāklausās radio vai jāieslēdz televizori, kur šādos gadījumos tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par vēlamajiem aizsardzības pasākumiem un drošu uzvedību ekstremālos apstākļos.

Sirēnas uzstādītas uz dzīvojamajām un iestāžu ēkām ar aprēķinu, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, gaisa mitruma un vēja stipruma).
Latvijā ir uzstādītas 59 rotējošās elektromehāniskās sirēnas, no kurām 23 atrodas Rīgā, 16 – lielākajās pilsētās un 20 – rajonu centros.

Atbilstoši Ministru kabineta 2005.gada 30.augusta noteikumu Nr.660 “Civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas izveidošanas, izmantošanas un finansēšanas kārtība” 16.p., trauksmes sirēnu gatavības pārbaude tiek veikta divreiz gadā.

LETA