9.5 °C, 8.1 m/s, 62.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaVispasaules nevalstisko organizāciju dienā tiekas attīstības darbnīcā
Vispasaules nevalstisko organizāciju dienā tiekas attīstības darbnīcā
28/02/2024

27. februārī atzīmēta Vispasaules nevalstisko organizāciju (NVO) diena jeb Starptautiskā nevalstisko organizāciju diena. Jelgavas Sabiedriskajā centrā pulcējās Jelgavas NVO pārstāvji, lai gūtu iedvesmu tālākajā biedrību darbā.

Darbnīcas pirmajā daļā “FranklinCovey Latvia” treneris Matīss Haritonovs ar lekciju un praktiskām nodarbībām sniedza ieskatu par biedrību attīstības un pilnveides iespējam, padomus par to, kā ieraudzīt jaunas iespējas biedrības darbības efektivitātes uzlabošanai, veiksmīgas komandas izveidei, komandas dalībnieku motivēšanai un jaunu biedru piesaistīšanai.

Pasākumā klātesošie dzirdēja arī vairāku Jelgavas NVO – “YOU+Jelgava”, “Zemgales NVO centrs”, Latvijas Bērnu fonda Jelgavas nodaļas un Bērnu un jauniešu mūzikas kluba – veiksmes stāstus un iedvesmojās jauniem sasniegumiem. Biedrību pārstāvji vienojās, ka katra pozitīvā pieredze un veiksmes stāsts ir motivācija izaicināt sevi, iziet no komforta zonas, doties pasaulē un gūt jaunus panākumus.

Vispasaules NVO diena ir starptautiska nevalstisko organizāciju diena, kas tiek atzīmēta katru gadu 27. februārī. No 2014. gada Vispasaules NVO dienu atzīmē dažādās Latvijas pilsētās, kā arī katru gadu nevalstiskās organizācijas un to sabiedrotie kā tradīciju atzīmē šo dienu daudzās valstīs dažādos kontinentos. Šajā dienā visā pasaulē cilvēki tiek iepazīstināti ar NVO darbību vietējā, nacionālā vai starptautiskā līmenī un viņiem tiek stāstīts par nevalstisko organizāciju misiju. NVO diena ir starptautisks simbols, kas atspoguļo pasaules NVO vērtības, centienus un rezultātus, kas vērsti uz brīvības, sabiedrības balss, rūpēm par cilvēku drošību, rūpēm par izpostītām valstīm, rūpēm par dabu, cilvēces mantojumu, nākotni un tās vērtību atzīšanu.