19.2 °C, 1.3 m/s, 91.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiVizītē Polijā tiek precizēta Polijas neatkarības dienai veltīto pasākumu programma Jelgavā
Vizītē Polijā tiek precizēta Polijas neatkarības dienai veltīto pasākumu programma Jelgavā
05/07/2006

Vizītes laikā pārstāves no Jelgavas tikās ar Belastokas mērijas Kultūras departamenta vadītāju Editi Mozirsku (Edyta Mozyrska), apskatīja kara muzeju „Muzeum Worska”. Muzejā bija izstādīta fotogrāfiju ekspozīcija „Belastoka vēsturē un šodien”, kas novembrī svētku programmas ietvaros būs apskatāma arī Jelgavā. Belastokas kultūras centrā viesus laipni sagaidīja senās mūzikas koncerts. Šajā kultūras namā atrodas arī jauniešu centrs, kas gada laikā aptuveni trīs tūkstošiem jauniešu piedāvā dažādas iespējas, kā radoši pavadīt brīvo laiku. Un, kā secina Jelgavas Sabiedrības integrācijas centra vadītāja Rita Vectirāne: „Belastokā izglītības un kultūra jomā prioritāte vasaras sezonā noteikti ir bērni”.

Vizītes laikā Jelgavas pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja un Jelgavas Sabiedrības integrācijas centra vadītāja tikās arī ar Belastokas skolu vadītājiem, lai apmainītos ar informāciju, iezīmētu turpmākos plānus kopējai sadarbībai, kā arī saņēma uzaicinājumu iesaistīties Eko projektā, kura mērķis ir veicināt vides ilgtspējas attīstību.

Kā apgalvo Rita Vectirāne: „Vizīte noteikti bija vērtīga un produktīva. Belastokas pilsētas pārstāvji mūs uzņēma ļoti laipni – kā viens no aizkustinošākajiem mirkļiem minams pilsētas mēra viesu pils apmeklējums, kur pieņemšanas zālē bija izlikts Latvijas valsts karogs.”

Jau iepriekš ziņots, kad uz Polijas neatkarības dienas svinībām Jelgavā tiks aicinātas poļu nevalstiskās organizācijas Latvijā, kā arī citi interesenti. Par godu Polijas Republikas proklamēšanas gadadienai Jelgavā novembra sākumā paredzēta plaša kultūras programma.

Informācija sagatavota Jelgavas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību sektorā